IFA 2011: nowe roboty sprzątające Roomba serii 700

IFA 2011: nowe roboty sprzątające Roomba serii 700

02.09.2011 15:05, aktual.: 22.09.2011 10:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

iRobot zaprezentował dzisiaj po raz pierwszy nową serię domowych robotów sprzątających Roomba 700.

Nowe iRoboty Roomba serii 70. zostały oparte na iAdapt Responsive Cleaning Technology - najbardziej efektywnej metodzie sprzątania podłóg z dostępnych na rynku. Dzięki niej iRobot Roomba przystosowuje się do rodzaju sprzątanej powierzchni. Oprogramowanie i sensory nowych robotów Roomba monitorują otoczenie 64 razy na sekundę, używając dziesiątek różnych wzorów zachowań, aby upewnić się czy cała przestrzeń jest posprzątana. System wykrywania brudu koncentruje się na obszarach silniej zabrudzonych, włącznie z miejscami pod i wokół mebli oraz powtarza czynność sprzątania w miejscach, które potrzebują intensywniejszego odkurzania.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Specyfikacja:
- Zaawansowana głowica czyszcząca zwiększyła swoją skuteczność zbierania brudu i kurzu o 20%.
- Nowy pojemnik AeroVac Series 2 podciśnieniem maksymalizuje przepływ powietrza przez głowice czyszczące robota Roomba, tak aby wciągać do pojemnika nawet najmniejsze cząstki kurzu i zabrudzeń np. włosy.
- Podwójny filtr HEPA oczyszcza powietrze z cyrkulujących w pomieszczeniach mieszkalnych drobinek kurzu o wielkości tak małej jak 0,3 mikrona, dzięki czemu powietrze pozostaje czystsze i zdrowsze.
- System wykrywania brudu Dirt Detect 2 (dostępny w modelach Roomba 770 i 780) używa czujnika akustycznego do wykrycia drobnego i uporczywego brudu (jak piasek), oraz czujnika optycznego do wykrywania większych i lżejszych śmieci (np. popcorn).
- System Persistent Pass Cleaning Pattern skupia uwagę robota sprzątającego na miejscach silnie zabrudzonych, które robot czyści kilkakrotnie powtarzanym ruchem do przodu i wstecz.
- Nowe oprogramowanie do zarządzania zasilaniem iRobota Roomba zwiększa o 50% żywotność baterii, optymalizując liczbę cykli sprzątania.
- Zderzak robota posiada wbudowany czujnik dotyku, który pozwala jeszcze lepiej zabezpieczyć kolizje ze ścianami i meblami.
- Dioda wskaźnika zapełnienia pojemnika na brud zapalając się wskazuje użytkownikowi kiedy robot sprzątający powinien zostać opróżniony (w modelach iRobot Roomba 770 i 780).
- Zastosowany zamiast przycisków panel dotykowy, pozwala kontrolować i programować pracę iRobota Roomba (dostępny w modelu iRobot Roomba 780).

Nowe modele iRobota Roomba serii 700 będą dostępne w Polsce od września w cenach:
iRobot Roomba 770 – 2199 zł brutto
iRobot Roomba 780 – *2399 zł *brutto

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)