IFA 2011: Nowe monitory Super Led od LG

IFA 2011: Nowe monitory Super Led od LG

IFA 2011: Nowe monitory Super Led od LG
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
02.09.2011 14:19, aktualizacja: 22.09.2011 12:09

Na targach IFA w Berlinie LG Electronics zaprezentuje nową linię monitorów z serii SUPER LED, obejmującą modele E91, E81, IPS5, E41 i E11.

Jednym z premierowych modeli będzie E91. Monitor ten ma grubość zaledwie 7,2 mm, co czyni go najcieńszym monitorem na świecie. Podobnie jak inne urządzenia LG oraz został on wyposażony w wąską ramkę mającą jedynie 4,35 mm, co znacznie zwiększa wrażenia podczas gier czy przeglądania internetu.
W modelu E9. zastosowano rozwiązanie konstrukcyjne o nazwie „okablowanie EZ”. Gniazdo przewodu zasilającego oraz gniazdo umożliwiające podłączenie monitora do komputera ukryte zostały w tylnej ścianie podstawy, dzięki czemu wiszące kable nie zakłócają linii monitora podnosząc jego estetykę.

Obraz
© (fot. zdjęcie producenta)

Kolejnym monitorem, który swojej premiery doczeka się na tegorocznej IFIE będzie LG E81. Monitor ten został wyposażony w funkcję SUPER+ Resolution, która zapobiega utracie jakości wyświetlanego obrazu, do której dochodzi podczas powiększania formatu. Funkcja poprawia także ostrość rozmazanych konturów i wzmacnia przygaszone kolory, aby wyglądały na żywsze i bardziej realistyczne. Technologia SUPER+ Resolution zapewnia współczynnik kontrastu na poziomie ponad 10 000 000:1.
Z kolei monitor LG IPS5 wyposażony został w panel IPS (In Plane Switching), który w przeciwieństwie do tradycyjnych matryc TN (Twisted Nematic) nie zniekształca kolorów wraz ze zmianą kąta widzenia użytkownika. Dla potwierdzenia precyzji odwzorowywania kolorów, monitory te są indywidualnie kalibrowane, co dokumentuje dostarczany wraz z nimi raport.

W monitorach z serii E4. zastosowano technologię Dynamic Power Saving, dzięki czemu zużywają one do 25% mniej energii niż konwencjonalne monitory LED, zachowując przy tym znakomitą jakość obrazu. Te kompaktowe urządzenia są dostępne w dwóch wersjach wykończenia: szczotkowanej lub fortepianowej czerni. Natomiast monitory E11 należące do klasy podstawowej, oferują ergonomiczną konstrukcję i jeszcze większą energooszczędność.
Na uwagę zasługuje fakt, iż do stworzenia smukłej konstrukcji monitora IPS5, LG nie użyło żadnych szkodliwych substancji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)