IFA 2011: Inteligentna nawigacja Becker Active 50 i Ready 50

IFA 2011: Inteligentna nawigacja Becker Active 50 i Ready 50
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

02.09.2011 15:43, aktual.: 22.09.2011 12:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas tegorocznych targów IFA, firma Becker zaprezentowała dwa nowe modele nawigacji samochodowych: Ready 50 oraz Active 50. Oba modele zostały wyposażone w system SituationScan będący niejako asystentem użytkownika.

Podczas tegorocznych targów IFA, firma Becker zaprezentowała dwa nowe modele nawigacji samochodowych: Ready 50 oraz Active 50. Oba modele zostały wyposażone w system SituationScan.

Użytkownicy modeli Ready 5. i Active 50 nie muszą już zastanawiać się jaka funkcja będzie im potrzebna. Interaktywny asystent Becker SituationScan analizuje zachowanie kierowcy na drodze i domyśla się jego potrzeb na danym etapie podróży, a następnie na tej podstawie pomaga wyszukać przydatne funkcje.

Obraz
© (fot. zdjęcie producenta)

W nowym oprogramowaniu, dzięki interaktywnemu asystentowi kierowcy Becker SituationScan, kierowca nie musi nawet wiedzieć o istnieniu danej funkcji przed wyruszeniem w trasę, w odpowiednim momencie urządzenie samo zaproponuje użycie odpowiedniej do sytuacji lub etapu trasy.

Na Becker SituationScan składają się:
• Asystent objazdu: służy do wytyczenia nowej trasy w celu ominięcia zamkniętych dróg lub innych utrudnień w ruchu w miastach i na autostradach.
• Asystent zjazdu: jeśli kierowca nagle zdecyduje się na zjazd z autostrady Becker SituationScan przeanalizuje możliwe powody tej decyzji i np. znajdzie najbliższą stację benzynową.
•. Asystent parkowania: dojeżdżając do celu podróży nie trzeba już szukać miejsca do zaparkowania, ponieważ Becker SituationScan znajduje je automatycznie.

W porównaniu z pierwszymi urządzeniami nawigacyjnymi, których ekran był prawie pusty i nie pokazywał wiele poza kierunkiem jazdy, najnowsze modele zapewniają pełne wsparcie: od oznaczenia nazw ulic i punktów POI po trójwymiarowy widok terenu, wiaduktów i charakterystycznych budowli dla lepszej orientacji. Zachowanie przejrzystości przy wzbogaconej zawartość ekranu wymaga zwiększenia jego rozmiaru, dlatego Ready 5. i Active 50 posiadają duże, pięciocalowe ekrany dotykowe, wyposażone w powłokę antyodblaskową i odporne na zarysowania.

Obraz
© (fot. zdjęcie producenta)

W urządzeniach odbiornik HQ TMC, stworzony dla marki Becker wspólnie z niemiecką firmą telematyczną AVANTEQ został wyposażony w technologię SUPERTUNE®, która analizuje rozmieszczenie i odległości pomiędzy nadajnikami i na podstawie zebranych danych łączy się z tymi, które gwarantują najlepszy odbiór.

Dodatkowo trójwymiarowy widok terenu w obu urządzeniach został rozszerzony o charakterystyczne budynki 3D, dzięki czemu odnalezienie się w nieznanym miejscu jest łatwiejsze, ale ekran pozostaje czytelny. Active 5. i Ready 50 są wyposażone w najnowsze mapy Navteq 44 krajów Europy zainstalowane w pamięci flash 4 GB, a funkcję Text-toSpeech rozbudowano o podawanie komunikatów TMC o zdarzeniach na trasie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)