IFA 2011: bezprzewodowy telewizor Sharp Aquos

IFA 2011: bezprzewodowy telewizor Sharp Aquos

IFA 2011: bezprzewodowy telewizor Sharp Aquos
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
06.09.2011 12:06, aktualizacja: 22.09.2011 10:09

Dzięki koncepcji Sharp Aquos Wireless Lifestyle, zaprezentowanej na targach IFA w Berlinie, mamy możliwość przekształcenia telewizora w przenośne źródło rozrywki. Oparty na bezprzewodowej technologii HDMI transmiter przesyła bieżący sygnał do przenośnego, wyposażonego w składaną rączkę telewizora LCD.

Transmiter dostarczony do najnowszego telewizora Sharp Aquos Wireless Lifestyle korzysta z bezprzewodowej technologii HDMI do przesyłania obrazów dzięki czemu nie jesteśmy już ograniczeni do salonu podczas oglądania naszych ulubionych programów TV.

Telewizor został wyposażony w technologię UV2A, podświetlenie LED i system 10. Hz. Dzięki szerokim możliwościom podłączenia multimediów telewizor Aquos Wireless Lifestyle to uniwersalne centrum rozrywki. Jeśli chcesz przesłać film z dysku Blu-ray do telewizora, po prostu podłącz odtwarzacz Blu-ray do transmitera poprzez jedno z 4 złączy HDMI. Wejście CI+ oraz wbudowany potrójny tuner zapewnia kompatybilność ze wszystkimi cyfrowymi i analogowymi typami sygnałów. Urządzenie można podłączyć również do zewnętrznego twardego dysku, aby nagrywać programy i odtwarzać je w późniejszym terminie.

Użytkownicy mogą korzystać z funkcji Aquos NET+ dającej dostęp do ponad 7. różnych aplikacji, w tym do platform VOD i bibliotek multimedialnych kanałów TV. Podczas przerwy reklamowej możesz przejrzeć swoje e-maile, dowiedzieć się, jaka będzie pogoda lub prześledzić program telewizyjny.
Do sprzedaży w Europie jako pierwsze zostaną wprowadzone 20-calowe modele. Stanie się to w pierwszym kwartale 201. roku. Już dziś planowane jest również wprowadzenie na rynek modeli 32-, 40- oraz 60-calowych, których premiera miała miejsce 25 sierpnia 2011 w Japonii.
Większe modele działać będą na niemal identycznych zasadach co model 20-calowy. Jednak w ich przypadku największym walorem będzie nie tyle możliwość przenoszenia, co możliwość łatwej instalacji bez potrzeby okablowywania połowy mieszkania. Co ciekawe jeden transmiter Sharp Aquos Wireless może dostarczyć sygnał dla ośmiu telewizorów w mieszkaniu, natomiast maksymalna odległość przesyłania sygnału to 10 metrów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)