IFA 2008 - najciekawsze premiery

IFA 2008 - najciekawsze premiery
Źródło zdjęć: © Opisy w kolumnie po prawej

09.09.2008 12:54, aktual.: 06.03.2017 13:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

IFA 2008 - najciekawsze premiery

Najcieńszy telewizor świata

Sony zaprezentowało najcieńszy na świecie telewizor LCD Bravia ZX1. Prezentacja miała miejsce na berlińskich targach IFA.

Według producenta system pozwalający na tak znaczne odchudzenie (0,4 cala, czyli 9,9mm w najcieńszym miejscu przy przekątnej sięgającej 55 cali co daje 5,45 cm grubości (z obudową) jest rozwiązaniem unikalnym i dalekim od jakichkolwiek obecnych standardów. Jednocześnie przedstawiciele Sony potwierdzili wcześniej zapowiedziane prace nad redukcją kabli i bezprzewodowym wysyłaniem sygnałów. Technologia ta będzie miała zastosowanie w następnym modelu nad którym obecnie trwają prace.

Więcej o tym sprzęcie tutaj

1 / 9

Szklane głośniki

Obraz

Szklane głośniki

Sony pokazało w Berlinie bardzo nietypowe głośniki - mające kształ cylindra, zbudowane ze szkła - kolumny Soutina.

Całowicie odmienna od wszytkiego co znamy konstrucja ma wyoskość 180 cm i reprodukuje dźwięk dookólnie - pełne 360 stopni. Dźwięk głośników Sountina reprodukowany jest przez specjalny, organiczny cylinder. Głośnik podświetlany jest za pomocą zmieniającej kolor diody LED. Cena urządzenia to około 6.500 euro.

2 / 9

Ultracienkie plazmy

Obraz

Ultracieńkie plazmy

Koncern Panasonic zaprezentował podczas targów IFA w Berlinie dwa nowe prototypowe telewizory plazmowe. Urządzenia charakteryzują się imponującymi rozmiarami wyświetlaczy ( 65 i 58" ) oraz niewielką grubością ( zaledwie 24,7 mm ).

Jak widać, Panasonic cały czas pracuje nad zwiększaniem rozmiarów paneli plazmowych przy jednoczesnym zachowaniu niewielkiej grubości telewizorów - warto przypomnieć, że na styczniowych targach CES w Las Vegas japoński koncern zaprezentował 50-calową plazmę, która również miała tylko 24,7 mm grubości.

Więcej o tym sprzęcie tutaj

3 / 9

Laptop działający 10h na bateriach

Obraz

Laptop działający 10h na bateriach

Samsung X360 ma wyznaczyć zupełnie nowy standard dla mobilnych komputerów - oferuje wszechstronny zestaw funkcji i jest najlżejszym komputerem na świecie.
Ten 13,3 calowy (WXGA 1280x800 pix, podświetlany diodami LED) komputer z technologią Centrino 2 Ultra Low Voltage, waży zaledwie 1,27 kg i jest lżejszy od MacBook Air. W przeciwieństwie do niego posiada jednak znacznie bogatsze wyposażenie.

Znajdziemy w nim 3 porty USB, złącze HDMI (High Definition Multimedia Interface) gniazdo Express Card i wyjście VGA. Dodatkowo komputer wyposażono w czytnik kart 7 w 1, Bluetooth 2.0 + EDR (Enhanced Data Rate), port LAN, kamerę internetową, czytnik linii papilarnych, 128GB dysk SSD i kartę Wi-Fi w standardzie 802.11n.

To co jednak najważniejsze, to czas pracy komputera. Potrafi on pracować nawet do 10 godzin non stop! Minimalny czas pracy to 6 godzin, co jest wartością nieosiągalną dziś dla wielu producentów.

W X360 montowane będą 45 nm procesory Intel Core 2 Duo.

4 / 9

Bezprzewodowe telewizory

Obraz

Bezprzewodowe telewizory

W ofercie koreańskiego koncernu LG pojawią się wkrótce nowe telewizory LCD i plazmowe, które będą wyposażone w obsługę protokołu Bluetooth - poinformowali przedstawiciele firmy podczas berlińskich targów IFA. Dzięki temu do telewizorów będzie można bezprzewodowo podłączyć np. słuchawki lub urządzenia multimedialne.

5 / 9

Philips Perfect Draft - gadżet dla miłośników piwa

Obraz

Philips Perfect Draft - gadżet dla miłośników piwa

Na targach IFA 2008 w Berlinie, Philips zaprezentowal ciekawe urządzenie. Philips Perfect Draft to wyjątkowe i stylowe urządzenie, idealne dla miłośników piwa lanego prosto z beczki.

Domowy dystrybutor korzysta z 6-litrowych, metalowych beczek zastępujących pełnowymiarowe kegi. Perfect Draft poprzez elektroniczne sterowanie wewnętrznym systemem chłodzenia, zapewnia jakość i świeżość piwa przez okres 28 dni.

Więcej o tym urządzeniu tutaj

6 / 9

Nowy standard ultra HD

Obraz

Nowy standard ultra HD

Samsung zaprezentował jako jedną z nowości telewizor obsługujący technologię jutra, mającą wyprzeć i zastąpić obecny standart Full HD - Ultra High Definition. Technologia zapewnia jakość obrazu czerokrotnie wyższą od obecnego Full HD, co oznacza obraz o rozdzielczości 3840 na 2160 pix.

82-calowy telewizor UHD Samsunga pokazany na targach IFA był podświetalny diodami LED i odświeżał obraz z częstotliwością 120Hz.

7 / 9

DVD na ścianę

Obraz

DVD na ścianę

Model DVS450H różni się od konwencjonalnych odtwarzaczy DVD. Wiele modeli jest dostosowanych tylko do umieszczenia poziomego, podczas gdy DVS450H może być ustawiony poziomo, pionowo lub zawieszony na ścianie. Użytkownicy mogą umieścić go poziomo lub postawić na boku, co pozwala dobrze dopasować umiejscowienie odtwarzacza do ekranu. Odtwarzacz jest również wyposażony w przesuwną klapkę i sensor dotykowy.

Więcej o tym sprzęcie tutaj

8 / 9

Telewizor z odświeżaniem 600Hz

Obraz

Telewizor z odświeżaniem 600Hz

W modelu PG7000 estetyka idzie w parze z jakością obrazu. Panel 1080p Full HD, gwarantuje najwyższą możliwą rozdzielczość, szczególnie jeśli źródłem obrazu jest na przykład odtwarzacz Blu-ray lub nowoczesna konsola gier. Głębia barw jest niesamowicie realistyczna dzięki kontrastowi na poziomie 1 000 000:1. Co jednak najważniejsze, telewizor odświeża obraz z częstotliwością 600Hz

Więcej o tym sprzęcie tutaj

9 / 9

Kontrast 2.000.000 : 1

Obraz

Kontrast 2.000.000:1

Philips na targach IFA zaprezentował swoje najnowsze dziecko - 42 calowy telewizor LCD podświetlany diodami LED. Jego symbol to "LED 42PFL9803 Lux".

Dzięki podświetleniu diodami LED uzyskano znakomitą poprawę kontrastu. Wedługu producenta współczynnik kontrastu dynamicznego wynosi aż 2 000 000:1! Podświetlenie składa się łącznie z 1152 diod LED.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)