ICT Young 2012 - darmowa konferencja w Gdańsku

ICT Young 2012 - darmowa konferencja w Gdańsku

ICT Young 2012 - darmowa konferencja w Gdańsku
08.05.2012 11:00, aktualizacja: 08.05.2012 11:12

Podczas konferencji ICT Young 2012 studenci i doktoranci z całej Polski zaprezentują na Politechnice Gdańskiej prace naukowe o tematyce ICT.

Obraz

W spotkaniu może wziąć udział każdy, kto jest zainteresowany technologiami z zakresu elektroniki, telekomunikacji, informatyki, inżynierii biomedycznej oraz automatyki i robotyki. By wziąć udział w sympozjum, należy zarejestrować sie na stronie internetowej http://www.ictyoung.pl W pierwszej edycji konferencji uczestniczyło ponad 15. młodych naukowców i gości z całej Polski.

ICT to akronim zwrotu Information and Communication Technologies, przetłumaczonego na język polski jako teleinformatyka, która jest uważana za jedną z ważniejszych gałęzi działu IT. Słowo Young charakteryzuje adresatów konferencji, którymi są młodzi ludzie.

Prezentacja dotychczasowych osiągnięć, badań naukowych i wymiana doświadczeń zaowocuje z pewnością wieloma nowymi pomysłami i inicjatywami. Oprócz sfery naukowej, konferencja będzie też świetną okazją do integracji środowiska ICT w Polsce

Organizatorzy przedsięwzięcia podkreślają, iż sektor ICT jest niezwykle istotny z punktu widzenia innowacyjności i rozwoju gospodarki narodowej, wpływa na wiele innych pokrewnych obszarów i integruje je ze sobą, np. telefonię i Internet, przyczyniając się do ich wzrostu. A w dłuższej perspektywie przyciąga inwestorów i generuje nowe miejsca pracy.

- _ Przedsiębiorstwa, organizacje i instytucje w coraz większym stopniu opierają swoją działalność na zaawansowanych technologiach, które decydują o ich konkurencyjności i efektywności działania, zarówno na międzynarodowych, krajowych, jak nawet lokalnych rynkach _ - komentuje Jakub Wierzbowski, członek Komitetu Organizacyjnego ICT Young 2012.

Wszystkie wygłoszone podczas ICT Young 201. referaty zostaną opublikowane w materiałach konferencyjnych, a najlepsze z nich zostaną umieszczone w Zeszytach Naukowych Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. Poza tym 5 najlepszych autorów otrzyma nagrody pieniężne w wysokości 1000 zł.

Honorowy patronat nad konferencją objęła Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Barbara Kudrycka, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczyław Struk, Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Rektor Politechniki Gdańskiej Henryk Krawczyk oraz Polska Sekcja IEEE.

Informacje oraz program konferencji znajdują się na stronie internetowej: http://www.ictyoung.pl/

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)