IBM inwestuje we Wrocławiu

IBM inwestuje we Wrocławiu

IBM inwestuje we Wrocławiu
Źródło zdjęć: © IBM
01.10.2009 15:56, aktualizacja: 02.10.2009 12:00

Jak możemy przeczytać w komunikacie oficjalnego serwisu Urzędu Miejskiego Wrocławia wczoraj (30 września 2009) w Warszawie przedstawiciele firmy IBM i polskiego rządu podpisali porozumienie w sprawie inwestycji koncernu w stolicy Dolnego Śląska. Tym samym Wrocław pokonał w rywalizacji o stworzenie centrum informatyczno-usługowego IBM takie miasta jak Kair czy Katowice

Umowa została podpisana w siedzibie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Stronę rządową reprezentował wiceminister gospodarki Rafał Baniak a koncern dyrektor generalna IBM Polska Anna Sieńko. Na potrzeby rozwoju inwestycji IBM ma otrzymać ponad 10. mln zł – z czego 34 mln zł będzie pochodzić z funduszy rządu polskiego, natomiast 85 mln zł ma być pozyskane z funduszy Unii Europejskiej. Sieńko z IBM Polska nie chciała jednak podać całkowitej wartości inwestycji. Według jej deklaracji: "całość nakładów, które poniesie IBM, to przede wszystkim środki przeznaczone na edukację i rozwój pracowników".

Obraz
© Rynek Wrocławia (fot. PAP - Adam Hawałej )

Wiadomo już, że w poszukiwaniu nowych pracowników IBM Polska zamierza współpracować z uczelniami z Wrocławia, Dolnego Śląska, ale i innych regionów Polski. Na Politechnice Wrocławskiej mają w związku z tym powstać nowe kierunki informatyczne, które będą finansowane z puli unijnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Pracę w centrum ma znaleźć 2000 osób. IBM chce zatrudnić absolwentów kierunków technicznych i inżynieryjnych oraz doświadczonych specjalistów z branży IT. Firma poszukuje też kierowników projektów. Od pracowników IBM wymaga znajomości języków obcych. Głównym zadaniem ośrodka będzie monitorowanie, serwisowanie i zarządzenie infrastrukturą informatyczną klientów z całej Europy. Wiadomo już, gdzie IBM ulokuje wrocławskie centrum informatyczne. Amerykański koncern chce umieścić oddział w Wojdyła Business Park przy ul. Fabrycznej. Według planów działalność centrum informatyczno-usługowego rozpocznie się wiosną 2010 roku. O Zintegrowanym Centrum Dostarczania Usług możemy także przeczytać na stronach IBM-a.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)