IBM inwestuje miliard dolarów w Linuksa

IBM inwestuje miliard dolarów w Linuksa

IBM inwestuje miliard dolarów w Linuksa
Źródło zdjęć: © chip.pl
19.09.2013 13:00

Koncern nie pożałuje pieniędzy na Linuksa i technologie Open Source dla swoich serwerów Power Systems. Dzięki inwestycji liczy na nowych klientów.

Linux dla serwerów Power Systems ma być rozwijany z myślą o nowych klientach rozwiązań Big Data, usług cloud computingu i centrów danych. Zdaniem Brada McCredie, wiceprezesa odpowiedzialnego za rozwój systemów Power, otwarta platforma dobrze nadaje się do tych zastosowań. IBM liczy na to, że serwery na Linuksie będą tańsze ze względu na mniejsze zużycie prądu i niższe koszty chłodzenia.

Część z miliarda dolarów pójdzie na budowę kompleksu Power Systems Linux Center w Montpellier (Francja). Poza tym IBM chce umożliwić klientom dostęp do rozwiązań linuksowych w chmurze. Z jej pomocą użytkownicy serwerów Power będą mogli rozwijać system i testować innowacje.

Według Dana Frye, wiceprezesa Open Systems Development w IBM, firma nie angażuje się w Linuksa po to, by zachęcić do zmiany platformy użytkowników swojego uniksowego systemu AIX. Przeciwnie, nadal na niego stawia. - _ W tym segmencie IBM ma lojalną bazę klientów, sprzedaż trwa _ - poinformował menedżer.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Polacy wygrali z fotoradarami"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)