Hyperloop w Polsce coraz bliżej!

Hyperloop w Polsce coraz bliżej!

Hyperloop w Polsce coraz bliżej!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | JumpStartFund
08.06.2017 17:35

Polski projekt dostał się do półfinału konkursu zorganizowanego przez Hyperloop One. Zakwalifikowano 9 miejsc w Europie, w których w przyszłości mogłyby powstać trasy Hyperlooop.

Polska Trasa ma połączyć Wrocław i Warszawę. Przejechanie 415 km zajęłoby 37 minut. Przystanki znajdowałyby się jeszcze w Skierniewicach (6 minut jazdy), Łodzi (następnych7 minut), Sieradzu (kolejne 6 minut), a także Oleśnicy (10 minut od poprzedniego przystanku). Interesująca jest także trasa zaplanowana w Niemczech – ma ona biegnąć dookoła całego kraju.

Niestety nie ma gwarancji, że tor powstanie w naszym kraju. Jest to jednak dowód na to, że zaprezentowane lokalizacje spełniają wszelkie kryteria inżynieryjne.

Oprócz Polaków, zakwalifikowano też trasy z Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii (aż trzy lokalizacje) oraz trzy międzynarodowe trasy łączące Estonię i Finalndię (z Talina do Helsinek), Włochy i Francję (z Sardynii na Korsykę) oraz Hiszpanię i Maroko (Madryt-Tanger).

Hyperloop to projekt ekscentrycznego miliardera – Elona Muska. Kapsuły poruszające się w tubach o obniżonym ciśnieniu mogłyby poruszać się z prędkościami przekraczającymi 1000 km/h.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)