Hybrydowy Ultrabook Sony VAIO Duo 11

Hybrydowy Ultrabook Sony VAIO Duo 11

Hybrydowy Ultrabook Sony VAIO Duo 11
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
21.11.2012 14:27, aktualizacja: 21.11.2012 15:09

Hybrydowy komputer Sony VAIO Duo 11 to wyposażony w przesuwany ekran ultrabook łączący w sobie wydajność w pełni wyposażonego komputera PC z wygodą tabletu. Konstrukcja Surf Slider pozwala jednym ruchem zmienić ultrabooka w mobilny tablet. Komputer pracuje pod kontrolą systemu Windows 8. Cena Duo 11 jest niestety dość wysoka.

Ten ważący około 1,3 kg komputer wyposażony został w dotykowy ekran o przekątnej 11,6-cala, wyświetlający obraz w rozdzielczości Full HD. Ekran umożliwia obsługę zarówno za pomocą dłoni i gestów, jak i za pomocą dedykowanego rysika cyfrowego. Wykonywanie notatek, szkicowanie diagramów i zakreślanie głównych punktów prezentacji przebiega gładko i bez zauważalnych opóźnień. Inteligentne rozpoznawanie tekstu pozwala natomiast na szybką zamianę odręcznych notatek w łatwy do wyszukiwania i archiwizacji tekst.

Hybrydowa konstrukcja typy slider oznacza, iż ultrabook Sony Vaio Duo 1. może być wykorzystywany jako pełnoprawny tablet, lub jako pełnoprawny komputer. Jego waga jak i konstrukcja umożliwiają bezproblemowe korzystanie z urządzenia przy użyciu jednej ręki (ze złożoną klawiaturą). Przy pracy biurowej możemy rozłożyć komputer i korzystać z pełnej klawiatury mechanicznej. Ułatwieniem jest fakt, iż wybrane aplikacje rozpoznają sytuacje kiedy użytkownik pisze i ignorują w tym czasie nacisk wywierany na ekran dotykowy przez dłoń.

Sercem Sony Vaio Duo 1. jest procesor Intel Core i3-3217U, który jest wspomagany 4 GB pamięci RAM. Pamięć dostępna dla użytkownika to 128, a zastosowany układ graficzny to natomiast Intel HD 4000. NA wyposażeniu znajduje się także moduł Wi-Fi, Bluetooth 4.0 porty USB 3.0, wyjście VGA i wyjście HDMI, połączone gniazdo Memory Stick Duo/SD, moduł NFC i GPS. Ultrabooka wyposażono także w dwie kamery internetowe Full HD, każda z matrycą Exmor for PC o rozdzielczości 2,07 Mpx.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Dzięki funkcji Quick Boot czas uruchamiania komputera skraca się do kilkunastu sekund. Kiedy użytkownik potrzebuje zrobić sobie przerwę, notebook przejdzie w stan energooszczędnego „głębokiego uśpienia”, zapewniając bezpieczeństwo edytowanych dokumentów. Funkcja Rapid Wake + Eco sprawi, że w ciągu kilku sekund wszystkie pliki i aplikacje zostaną przywrócone do stanu sprzed uśpienia. Czas pracy komputera można wydłużyć przez dodanie sprzedawanego oddzielnie akumulatora o małej grubości, który zawiera także oprawkę na rysik cyfrowy.

Siłą Sony Vaio Duo są także ciekawe aplikacje. Jedną z nich jest Active Clip, która służy do kadrowania zdjęć i grafiki bez posiadania umiejętności edycji obrazu. Wystarczy narysować w przybliżeniu brzeg wybranego obrazu, używając do tego rysika cyfrowego. Active Clip automatycznie wykrywa krawędzie i usuwa tło. Tak skadrowany obraz można przenieść wprost do prezentacji lub innego dokumentu.

Dostępna w hybrydowym ultrabooku funkcja One-touch umożliwia natomiast słuchanie muzyki i oglądanie zdjęć z szeregu urządzeń z technologią NFC (Near Field Communication). Do błyskawicznego nawiązania łączności bezprzewodowej między takimi urządzeniami wystarcza ich proste zetknięcie, bez konfigurowania łącza Bluetooth lub Wi-Fi.

Cena: około 6000 zł (za Sony Center)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)