Hybrydowe płyty główne Asus'a

Hybrydowe płyty główne Asus'a

14.09.2009 11:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Asus wprowadził na rynek serię płyt głównych P7P55D. Wyposażone w chipset Intel P55 Express, płyty z serii P7P55D obsługują najnowsze gniazdo LGA 1156 dla procesorów Intel Core i7/Core i5. Seria P7P55 opiera się na konstrukcji “Xtreme Design”, która optymalizuje ogólną prędkość systemu oraz zwiększa niezawodność urządzeń.

Asus wprowadził na rynek serię płyt głównych P7P55D. Wyposażone w chipset Intel P55 Express, płyty z serii P7P55D obsługują najnowsze gniazdo LGA 1156 dla procesorów Intel Core i7/Core i5. Seria P7P55 opiera się na konstrukcji “Xtreme Design”, która optymalizuje ogólną prędkość systemu oraz zwiększa niezawodność urządzeń. Serię wyposażono też w najnowszą technologię hybrydową - hybrydowy procesor, hybrydowy system zasilania i hybrydowy system operacyjny - zwiększa to znacznie prędkość, umożliwia aktywne chłodzenie i szybki dostęp do Internetu.

*Przepustowość łącza 6Gbps *
Płyta główna P7P55. Premium wyposażona jest w specjalny układ, dzięki któremu jest pierwszą płytą główną obsługującą transfer danych z przepustowością 6Gbps dla najnowszych urządzeń SATA. Dzięki temu płyta P7P55D Premium zwiększa niemal dwukrotnie szybkość przesyłania danych na stosowanych obecnie dyskach SATA. Mostek likwiduje wszelkie „wąskie gardła” zwiększając o 50% szybkość zapisu i odczytu danych z dysków. Aby osiągnąć ten sam efekt przy innych modelach płyt z serii P7P55D, firma ASUS umożliwia zastosowanie dodatkowej karty rozszerzeń.

Obraz
© (fot. Asus)

Optymalizacja wydajności dzięki hybrydowemu systemowi zasilania
Od płyt głównych z serii P7P55. użytkownicy mogą oczekiwać wysokiej wydajności energetycznej. Dzięki hybrydowej technologii fazowej (Hybrid Phase Technology) – łączącej technologie Xtreme Phase i T.Probe - seria zapewnia wydajność i stabilność zasilania. ASUS T.Probe jest technologią aktywnego chłodzenia, która rozpoznaje i wyrównuje obciążenie faz oraz ich temperaturę w czasie rzeczywistym – zwłaszcza tych znajdujących się w okolicy aktywnego procesora. Nowa technologia konwersji częstotliwości dodatkowo zwiększa wydajność poprzez maksymalne wykorzystanie pobranej energii. Co więcej, płyta P7P55D Premium wyposażona jest w Stack Cool 3+ i jest pierwszą na świecie płytą główną z czterema warstwami miedzi (2Oz) na 8-warstwowych obwodach drukowanych. Pozwala to na znaczne zmniejszenie temperatury nawet w przy ekstremalnym przetaktowywaniu.

Lepsze osiągi dzięki inteligentnemu procesorowi hybrydowemu
Dzięki nowemu hybrydowemu procesorowi, płyty główne z serii P7P55. pozwalają użytkownikom na znaczne zwiększenie osiągów poprzez przetaktowywanie najnowszego procesora firmy Intel oraz TurboV EVO firmy Asus, który spełnia funkcję dodatkowego mikroprocesora. Zarówno nowi, jak i zaawansowani użytkownicy będą mogli łatwo zwiększyć osiągi systemu dzięki intuicyjnemu interfejsowi oprogramowania TurboV. Przetaktowywanie dodatkowo ułatwiają dołączone do płyty narzędzia, w tym Auto Tuning, który automatycznie przetaktowuje system do ekstremalnych, acz stabilnych prędkości, ASUS OC Profile, który oferuje najlepsze ustawienia przetaktowywania na różne sytuacje, ASUS Turbo Key, który tworzy dodatkowe klawisze do przetaktowywania za pomocą klawiatury oraz ASUS TurboV Remote*, który umożliwia przetaktowywanie za pomocą wygodnego pilota.

Hybrydowy system operacyjny (Hybrid OS) łączy zalety Express Gate i Windows 7 Dla zapewnienia większej elastyczności, hybrydowy system operacyjny (Hybrid OS) pozwala płytom głównym serii P7P55. na uruchamianie zarówno Windows 7 z lepszymi zabezpieczeniami i lepszą ochroną, jak i Express Gate, który umożliwia dostęp do internetowych aplikacji w ciągu pięciu sekund.

_ * Dostępne jedynie w modelach P7P55D Premium i Deluxe _

Ceny dla użytkownika końcowego:
P7P55D PREMIUM 949,00 zł
P7P55D Deluxe 789,00 zł
P7P55D EVO 709,00 zł
P7P55D PRO 629,00 zł
P7P55D 529,00 zł
P7P55D LE 469,00 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także