Hybrid Cooling – system chłodzenia w lodówkach Sharp

Hybrid Cooling – system chłodzenia w lodówkach Sharp
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

28.06.2012 14:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

System polega na pośrednim chłodzeniu wilgotnym, schłodzonym powietrzem. Oprócz wentylatora wymuszającego obieg schłodzonego powietrza (tak jak w standardowych modelach), firma Sharp zastosowała system paneli który ma zapewniać wysoki poziom wilgoci w chłodziarce. Konwencjonalne modele lodówek do cyrkulacji schłodzonego powietrza we wnętrzu chłodziarki wykorzystują wyłącznie wentylator. Takie rozwiązanie sprawia, że w pobliżu wylotów zimnego powietrza jest zawsze zbyt zimno, a temperatura w innych fragmentach chłodziarki jest nierówna.

W systemie Hybrid Cooling przedni panel chłodziarki, wykonany z aluminium, połączono z systemem Multi Air Flow, co ma zapewniać równomierne rozchodzenie się chłodnego powietrza o tej samej temperaturze po całym wnętrzu urządzenia. Podczas gdy wentylator rozprowadza zimne powietrze, aluminiowa powierzchnia chłodząca z tyłu urządzenia zachowuje na całej swej powierzchni temperaturę 0 °C. Dzięki takiemu rozwiązaniu temperatura we wnętrzu chłodziarki utrzymuje się na stałym poziomie. Ponieważ powietrze nie jest skierowane bezpośrednio na żywność, ma ona zachowywać swoją wilgotność i nie wysychać. Hybrid Cooling minimalizuje zmiany temperatur we wnętrzu chłodziarki oraz ogranicza problemy przechłodzenia lub niejednorodności temperatury.

W czterodrzwiowych chłodziarko-zamrażarkach zminimalizowano powierzchnię przez którą uchodzi chłodne powietrze podczas ich otwierania. Ma to zapewniać zmniejszenie wahań temperatury, co z kolei ma wpływać na zmniejszenia poboru energii elektrycznej potrzebnej do zapewnienia prawidłowych warunków do przechowywania delikatnej żywności. Ponadto system Hybrid Cooling zapobiega osadzaniu się szronu na wewnętrznych ściankach urządzenia oraz przechowywanych produktach.

System chłodzący Hybrid Cooling zastosowano w najnowszych chłodziarko-zamrażarkach firmy Sharp w kategoriach pojemności od 50. do 600 litrów oraz pozostałych modelach z górnym i dolnym zamrażalnikiem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)