HWiNFO32 3.41.570 - co w komputerze piszczy

HWiNFO32 3.41.570 - co w komputerze piszczy
Źródło zdjęć: © IDG.pl

25.02.2010 10:00, aktual.: 25.02.2010 10:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każde urządzenie umieszczone w komputerze charakteryzuje się mnóstwem parametrów. Nie odczytasz ich z obudowy peceta. Aby poznać wszystkie tajemnice komputerowych peryferiów zainstaluj HWiNFO.

HWiNFO to rozbudowane narzędzie diagnostyczne do testowania sprzętu komputerowego. Podstawową rola aplikacji jest podanie użytkownikowi wszystkich informacji dotyczących zainstalowanego w pececie oprzyrządowania. Baza programu zawiera informacje o najnowszych urządzeniach i obsługuje wszystkie wchodzące na rynek technologie. Za pomocą programu sprawdzisz dokładnie między innymi swój procesor, płytę główną, BIOS, zainstalowane pamięci i kartę graficzną. Wyświetlane przez HWiNFO informacje są naprawdę dokładne.

Obraz
© HWiNFO3. 3.41.570 (fot. IDG.pl)

Wyniki testów prezentowane są na ekranie w czytelnej formie, z podziałem na poszczególne komponenty. Program potrafi także wygenerować raporty w formacie HTML, XML, tekstowym i CSV.

HWiNFO może zostać również użyty to bieżącej kontroli pracy peceta. Wbudowane sensory zbierają dane na temat temperatury procesora, płyty głównej czy karty graficznej, podają informacje o napięciu i o szybkościach obrotowych wiatraków. Jeżeli chcesz porównać wydajność swojego komputera możesz skorzystać z benchmarków. Po zakończeniu testów aplikacja wyświetla zestawienie uwzględniające twoją i inne konfiguracje sprzętowe.

Minusem programu jest brak polskiej wersji językowej. Zaletą jest cena: aplikacja jest darmowa.

Informacje: www.hwinfo.com

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)