Huawei przedstawi swój nowy procesor – Kirin 980

Strona głównaHuawei przedstawi swój nowy procesor – Kirin 980
23.07.2018 13:33
Huawei przedstawi swój nowy procesor – Kirin 980
Źródło zdjęć: © TechNews

W zeszłym roku podczas berlińskich targów IFA, Huawei zaprezentował układ HiSilicon Kirin 970, który był w stanie przetworzyć aż 2 tysiące zdjęć na minutę. Z dużą dozą pewności, w tym roku możemy spodziewać się premiery kolejnego mocnego procesora. Kirin 980 ma trafić do smartfonów Huawei Mate 20 i Mate 20 Pro.

Rok temu Huawei przedstawił układ Kirin 970, który w końcu trafił do telefonów Huawei Mate 10 i Mate 10 Pro. W tym roku Chińczycy prawdopodobnie zaprezentują następcę Kirinu 970 – Kirin 980. Będzie to jeden z pierwszych procesorów dla smartfonów wykonanych w 7-nanometrowym procesie litograficznym.

Jak wynika ze specyfikacji, która niedawno ukazała się w sieci, Kirin 980 będzie się składał z dwóch klastrów rdzeni. Pierwsze cztery rdzenie to Cortex-A77 z zegarem do 2,8 GHz. Te rdzenie będą używane w przypadku złożonych obliczeń. Zaś w prostszych uruchamiane będą rdzenie Cortex-A55. Oprócz tego procesor może dysponować modemem LTE Cat. 19 z prędkością pobierania danych do 1,6 Gbit/s. Oczywiście, do listy parametrów włączony został też GPU Turbo, o którym w przypadku smartfonów Huawei już pisaliśmy wcześniej.

Nowy układ Chińczyków w pierwszej kolejności trafi do smartfonów Huawei Mate 20 oraz Mate 20 Pro, których premiera odbędzie się w październiku.Ten rok zdecydowanie cieszy nas ciekawymi premierami, więc nic dziwnego, że Chińczycy są zajęci opracowywaniem kolejnego układu. Prawdopodobnie zamierzają przebić mocą Snapdragona 845. Jednak walczyć o pierwsze miejsce wśród producentów najmocniejszych procesorów będzie też Apple. Nowe modele iPhone'a dostaną układ Apple A12, który również musi zaoferować dużą wydajność.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)