Huawei MediaQ - stwórz multimedialny dom

Huawei MediaQ - stwórz multimedialny dom

Huawei MediaQ - stwórz multimedialny dom
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
04.03.2013 14:06, aktualizacja: 04.03.2013 14:36

Huawei zaprezentowało ciekawe urządzenie MediaQ M310, które pozwala na stworzenie domowego systemu multimedialnego poprzez połączenie ze sobą urządzeń mobilnych i stacjonarnych. MediaQ M310 pozwala na zarządzanie mediami z poziomu smartfona czy tabletu, prowadzenie rozmów wideo i granie w gry komputerowe nawet na kilku różnych ekranach (telewizor/monitor/projektor multimedialny).

MediaQ M31. to niewielka kostka o grubości 14mm, skrywająca w swoim wnętrzu wydajne podzespoły m.in. czterordzeniowy procesor ARM9. Urządzenie umożliwia bezprzewodową komunikację poprzez transmiter HDMI, a w połączeniu z ekranem telewizyjnym i kamerą zewnętrzną umożliwia wykonywanie połączeę wideo. Wbudowaną pamięć o pojemności 32GB można rozszerzyć dzięki kartom MicroSD.

MediaQ pozwala zarządzać plikami multimedialnymi zapisanymi na komputerze osobistym, dysku twardym a także innych mobilnych nośnikach danych. MediaQ wyposażono m.in. w preinstalowane gry: Ducati Bike Breaker’s Revenge II, w które można grać przy użyciu tabletu czy konsoli. Dodatkowe dostępne akcesoria systemu to m.in. uniwersalny, "inteligentny" pilot obsługujący MediaQ oraz moduły STB (set-up boxy) i telewizor, a także specjalne oprogramowanie, które zmienia smartfon w myszkę i klawiaturę do obsługi MediaQ oraz, dodatkowo, kabel zasilający typu „Y”. do podłączenia mobilnych dysków i pamięci USB.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)