Huawei Mate X. Pierwsze wrażenia

Huawei Mate X. Pierwsze wrażenia

Huawei Mate X. Pierwsze wrażenia
Źródło zdjęć: © WP.PL | Bolesław Breczko
Bolesław Breczko
28.02.2019 14:25

Składany smartfon Huawei Mate X zdominował targi MWC 2019 w Barcelonie. Nowatorskie rozwiązanie zaciekawiło dziennikarzy technologicznych z całego świata. Jednak tylko wybrani mieli okazję choćby dotknąć nowego smartfona.

Nam udało się obejrzeć Mate X z bliska i zrobić nim selfie, ale pracownicy Huawei nie pozwolili go nawet dotknąć. Tego "zaszczytu" dostąpili niektórzy zachodni dziennikarze. Jednym z nich był Micheal Fisher, który spędził z Huawei Mate X kilka minut.

Huawei Mate X. Potencjał giganta

- Nawet jeśli Huawei Mate X wykorzysta połowę swojego potencjału, to mamy do czynienia z przełomowym stmartfonem – mówi Fisher w swoim wideo.

Dziennikarz nie kryje swojego entuzjazmu względem Mate X, ale zwraca tez uwagę na słabe strony smartfona. Składany ekran pokryty jest plastikową, a nie szklaną, powłoką. Co za tym idzie ekran będzie bardzo podatny na zarysowania, a przy rozłożonym smartfonie, ekran robi się "pofalowany".

Huawei Mate X. Przemyślany prototyp

Alex Dobie z Android Central zwraca natomiast uwagę na sprytne rozwiązania w Huawei Mate X. Dziennikarz chwali układ aplikacji i UI, który szybko dostosowuje się w zależności od tego, czy smartfon jest rozłożony czy nie i na który ekran patrzy użytkownik. Według Dobiego na pochwałę zasługuje też sposób robienia zdjęć przy złożonym smartfonie. W takim stanie podgląd zdjęcia widać na ekranach z obu stron urządzenia, dzięki czemu zarówno fotograf jak i osoba fotografowana widzą jak będzie wyglądać zdjęcie.

- Przy cenie 2600 dolarów Huawei zdaje sobie sprawę, że nie sprzeda dużych ilości Mate X – komentuje dziennikarz z Android Central. – To raczej pokazanie tego do czego Huawei jest zdolny.

Huawei Mate X. Lepszy od Samsunga?

Rory z Soya Cincau zwrócił przede wszystkim uwagę na różnice pomiędzy Huawei Mate X, a drugim zaprezentowanym na MWC 2019 składanym smartfonem, czyli Samsung Galaxy Fold.

- Galaxy Fold był super, to był pierwszy składany smartfon jaki widzieliśmy, ale wymaga zmiany sposobu w jaki używamy smartfona. Złożony działa zupełnie inaczej niż rozłożony – argumentuje Rory. – Huawei zmienia to podejście. Mate X można używać jak zwykłego smartfona, a gdy chcemy mieć więcej powierzchni to wystarczy go rozłożyć. To najlepsza część tego pomysłu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)