HTC Flyer już w sklepach. Tylko ta cena...

HTC Flyer już w sklepach. Tylko ta cena...
Źródło zdjęć: © HTC

16.05.2011 14:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma HTC ogłosiła, że jej pierwszy tablet - HTC Flyer będzie dostępny w sklepach od 16 maja. Flyer wyposażono w nowy interfejs HTC Sense, przystosowany do obsługi tabletów. Tablet może być obsługiwany za pośrednictwem dotykowego ekranu, jak i za pomocą rysika. Dostępne są wersje z modułami komunikacji 3G i WiFi lub tylko WiFi

HTC Flyer z modułem 3. i WiFi wyposażony w 32 GB pamięci, z możliwością rozszerzenia o dodatkowe 32 GB za pomocą karty microSD, kosztuje 649 Euro. Model wyposażony jedynie w moduł WiFi i 16 GB rozszerzalnej pamięci dostępny jest w cenie 499 Euro. Oba modele zostały wyposażone w aktywny rysik Flyer Magic Pen obsługujący technologię HTC Scribe.

HTC Flyer, począwszy od 1. maja, będzie dostępny w sklepach w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce, Hiszpanii, Grecji, Portugalii, Danii, Norwegii, Szwecji, Czechach, Węgrzech i Rumunii.

Obraz
© (fot. HTC)

Tablet umieszczony w cienkiej, aluminiowej obudowie waży tyle, co przeciętna książka. HTC Flyer posiada szybki procesor o częstotliwości 1,5 GHz oraz 7-calowy ekran dotykowy. Flyer jest pierwszym tabletem z nowym serwisem wideo - HTC Watch, oferującym ponad 60. filmów i programów telewizyjnych największych wytwórni filmowych. Filmy mogą być kupowane lub pożyczane i oglądane bezpośrednio po ich wybraniu, dzięki technologii progresywnego pobierania. Po zakupieniu, filmy przechowywane są w „schowku w chmurze”, co pozwala na ich pobieranie i odtwarzanie przez pięć zarejestrowanych urządzeń HTC.

Technologia HTC Scribe wprowadza szereg nowych zintegrowanych technologii „cyfrowego atramentu”, które ułatwiają sporządzanie notatek, podpisywanie kontraktów, a nawet rysowanie na stronach internetowych i zdjęciach. Notatki robione są w inteligentny sposób, poprzez synchronizację ręcznych zapisów z nagraniami audio Timemark. Wskazanie słowa z notatek pozwala odtworzyć odnośny fragment zapisu audio, zapewniając odpowiedni kontekst konwersacji lub spotkania. Notatki zintegrowane są z kalendarzem. W przypadku przypomnienia o spotkaniu, automatycznie oferowana jest opcja stworzenia nowej notatki, lub w przypadku powtarzających się zdarzeń kontynuowania ostatnich zapisów. HTC Flyer, jako pierwszy na świecie, posiada wbudowaną funkcję synchronizacji z Evernote, wiodącym światowym oprogramowaniem i usługami do tworzenia notatek.

Wszystko to brzmi bardzo zachęcająco, ale ponad 3000 zł za 7-calowy tablet to w naszej opinii trochę za dużo, delikatnie mówiąc.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)