HP stawia na recykling

HP stawia na recykling
Źródło zdjęć: © HP

31.01.2008 08:30, aktual.: 31.01.2008 10:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma HP zwiększyła nacisk na efektywne wykorzystanie zużytych atramentowych kartridży. Przedstawiła właśnie nowy proces, który wykorzystuje uzyskany w procesie recyklingu materiał do produkcji oryginalnych wkładów atramentowych.

Firma poinformowała o uruchomieniu nowego programu recyklingu o nazwie "Closed loop". Dzięki niemu odzyskany z zużytych kartridży atramentowych plastik w połączeniu z powstałą w procesie recyklingu plastikowych butelek żywicą ( oraz zestawem dodatkowych substancji ) służy do produkcji nowych oryginalnych wkładów atramentowych.

"_ Poprzez opracowanie technologii wykorzystującej uzyskany w recyklingu plastik do produkcji atramentowych kartridży mamy okazję do zredukowania wpływu produktów HP na środowisko " - tłumaczy Michael Hoffmann, wiceprezes i dyrektor działu druku i przetwarzania obrazu ( Imaging and Printing Group ). " Znaczne inwestycje w budowanie infrastruktury recyklingu pozwalają na osiągnięcie tego celu a jest to dopiero początek tego co mamy nadzieję dokonać _" - dodaje Michael Hoffmann.

Informację prasową HP można znaleźć pod stronie producenta. - http://www.hp.com

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)