HP stawia na recykling

HP stawia na recykling

HP stawia na recykling
Źródło zdjęć: © HP
31.01.2008 08:30, aktualizacja: 31.01.2008 10:09

Firma HP zwiększyła nacisk na efektywne wykorzystanie zużytych atramentowych kartridży. Przedstawiła właśnie nowy proces, który wykorzystuje uzyskany w procesie recyklingu materiał do produkcji oryginalnych wkładów atramentowych.

Firma poinformowała o uruchomieniu nowego programu recyklingu o nazwie "Closed loop". Dzięki niemu odzyskany z zużytych kartridży atramentowych plastik w połączeniu z powstałą w procesie recyklingu plastikowych butelek żywicą ( oraz zestawem dodatkowych substancji ) służy do produkcji nowych oryginalnych wkładów atramentowych.

"_ Poprzez opracowanie technologii wykorzystującej uzyskany w recyklingu plastik do produkcji atramentowych kartridży mamy okazję do zredukowania wpływu produktów HP na środowisko " - tłumaczy Michael Hoffmann, wiceprezes i dyrektor działu druku i przetwarzania obrazu ( Imaging and Printing Group ). " Znaczne inwestycje w budowanie infrastruktury recyklingu pozwalają na osiągnięcie tego celu a jest to dopiero początek tego co mamy nadzieję dokonać _" - dodaje Michael Hoffmann.

Informację prasową HP można znaleźć pod stronie producenta. - http://www.hp.com

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)