HP ProBook 6450b - test

HP ProBook 6450b - test
Źródło zdjęć: © via chip.pl

24.02.2011 09:54, aktual.: 24.02.2011 11:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

HP ProBook to 14-calowy notebook przeznaczony do użytku biznesowego o czym świadczy wzmocniona konstrukcja obudowy i zawiasów, złącze dla stacji dokującej oraz liczne rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo i chroniące dostęp do danych.

Obraz
© HP ProBook 6450b (fot. via chip.pl)

Testowana wersja wyposażona jest w dwurdzeniowy procesor Intel Core i5-520M. Do generowanie obrazu wykorzystywana jest zintegrowana grafika Intel GMA HD. Komputer ma 14-calowy, matowy ekran o rozdzielczości 1366x76. pikseli. Dla zewnętrznych wyświetlaczy obrazu dostępne są złącza DisplayPort oraz D-Sub.

Obraz
© HP ProoBook 6450b jest umiarkowanie hałasującym urządzeniem na tle konkurencji (fot. via chip.pl)

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl:"Najlepsze aplikacje dla twojego iPhone'a"

W testowanym komputerze zainstalowano 4 GB pamięci DDR3 - 106. MHz. Maksymalna ilość jaką możemy zainstalować to 8 GB. Zastosowany tradycyjny dysk twardy 7200 obr./min. ma pojemność 500 GB. Dla urządzeń peryferyjnych dostępne są cztery złącza USB 2.0 w tym jedno eSATA/USB. Szkoda, że producent nie pokusił się o zastosowanie nowego, szybszego USB 3.0. Poza tym jest złącze mini FireWire oraz gniazdo ExpressCard. Standardowo na wyposażeniu znajduje się wbudowany czytnik kart SD/MS/xD.

Obraz
© HP ProBook 6450b jest dość cieżki jak na swoje rozmiary, jest to spowodowane solidną ale masywną konstrukcją (fot. via chip.pl)

To co wyróżnia konstrukcje biznesowego ProBook-a to wszechstronność możliwości komunikacji zewnętrznej. Komputer został wyposażony tradycyjnie w sieć LAN, Wi-Fi oraz Bluetooth. Natomiast mniej popularnymi są również dostępne w tym modelu modem telefoniczny oraz modem 3. z modułem GPS. Dzięki temu, praktycznie i wszędzie będziemy mogli połączyć się z siecią, nawet w Egipcie podczas ekstremalnego urlopu.

Obraz
© Wydajność graficzna jest wystarczająca do większości typowych zastosowań biznesowych, lecz do Wydajność graficzna jest wystarczająca do większości typowych zastosowań biznesowych, lecz do najnowszych gier może być niewystarczająca. (fot. via chip.pl)

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl:"Najlepsze aplikacje dla twojego iPhone'a"

Konstrukcja komputera wyróżnia się bardzo solidnym wykonaniem i dobrą jakością użytych materiałów. Dużym plusem są solidne i metalowe zawiasy, które są znacznie bardziej wytrzymałe od rozwiązań stosowanych w przeciętnych, tanich modelach. To co już coraz rzadziej jest stosowane to mechaniczne zaczepy blokujące pokrywę po złożeniu. Jest to rozwiązanie, które ma swoich zwolenników jak i przeciwników.

Obraz
© Ponad dwie godziny czasu odtwarzania filmu z DVD to dość słaby wynik na tle konkurencji. (fot. via chip.pl)

Mimo niewielkich rozmiarów 14-calowy ProBook waży dość dużo, jak na swoje rozmiary - 2,4 kg. Gdy dołożymy do tego zasilacz to łączny ciężar w torbie do przenoszenia wyniesie 2,6. kg. Ale jest to niestety wynikiem solidnej konstrukcji i wbudowanego napędu optycznego.

Testowany komputer zasilany był litowo-jonowym ogniwem o pojemności 510. mAh. W czasie testów bateryjnych ProBook 6450b-WD780EA osiągnął wynik ponad dwóch godzin odtwarzania filmu z napędu DVD oraz ponad czterech i pół godzin pracy w trybie oszczędnym.

Obraz
© Ponad dwie godziny czasu odtwarzania filmu z DVD to dość słaby wynik na tle konkurencji. (fot. via chip.pl)

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl:"Najlepsze aplikacje dla twojego iPhone'a"

Podsumowując 14-calowy HP ProBook to bardzo solidny i bogato wyposażony komputer, przeznaczony głównie dla zastosowań profesjonalnych i biznesowych.

Obraz
© Ponad cztery i pół godzin podczas pracy biurowej jest dobrze ale konkurencja znacznie lepsza. (fot. via chip.pl)

Podsumowanie

14-calowy biznesowy notebook, który wyróżnia się bardzo solidną konstrukcją oraz jakością materiałów. Ma matowy ekran oraz bardzo bogate wyposażenie. Do wad można zaliczyć dość duży ciężar oraz wysoką cenę.

Karol Kulas

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl:"Najlepsze aplikacje dla twojego iPhone'a"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)