HP DeskJet 2050A - test

HP DeskJet 2050A - test
Źródło zdjęć: © chip.pl

20.10.2011 12:30

Nieskomplikowane urządzenie wielofunkcyjne dla domu. Główną zaletą tego sprzętu jest niska cena zakupu i nieduże gabaryty. Do drukowania od czasu do czasu.

HP Deskjet 2050. to minimalnie droższa odmiana modelu Deskjet 1050A. Jedyne różnice to inny kolor obudowy i teoretycznie wyższa prędkość w danych technicznych dla wydruków roboczych. Próżno w niej szukać dodatkowych funkcjonalności, złącz, a nawet prostego wyświetlacza. Jej główna zaleta to niskie koszty zakupu. Sterowniki drukarki czy skanera przypominają laserowe odpowiedniki i wyglądają dość purytańsko. Niezbyt dużo można ustawić lub zmienić. Brak nawet programowego wsparcia dla druku dwustronnego. W zaawansowanych opcjach można ustawić jedynie wydruk stron nieparzystych, a potem jeszcze raz ustawić parzyste i przełożyć odpowiednio wydruki do podajnika.

Obraz
© Czas wydruku zdjęcia całkiem dobry. Minusem są niezadrukowane marginesy i przeciętna jakość. (fot. chip.pl)

Jakość wydruku tekstowego i grafiki jest niezła. Niemniej jednak, gdy przyjdzie nam ochota na zdjęcia pierwsze rozczarowanie dotyczy druku bez marginesów. Dostępny jest prawie w każdym urządzeniu, niestety w tym modelu nie występuje. Jakość zdjęć jest przeciętna. Szybkość wydruków tylko w teorii lepsza niż w tańszym modelu. Przy wydrukach w normalnej i lepszej jakości różnice na stoperze nie odbiegały od normalnych błędów pomiarowych. Kopiowanie jest dość szybkie, ale nie ma opcji zmiany jakości. Wszystko kopiujemy ze standardowymi ustawieniami. Stąd też niezły wynik w prędkości kopiowania. Niestety znacznie słabszy rezultat w jakości.

Obraz
© Skaner pracuje dość wolno, w dodatku ten uproszczony sterownik... Porównywalne modele skanują znacznie szybciej. (fot. chip.pl)

Niezbyt dobrze wypadają koszty druku. Niska cena zakupu to wysokie koszty eksploatacji. Nawet gdy skorzystamy z tuszy o zwiększonej wydajności koszty są dość wysokie. Zakup kompletu tuszy XL to wydatek bliski ceny nowego urządzenia.

Obraz
© Bardzo dobry wynik - do prędkości i jakości trudno mieć zastrzeżenia. (fot. chip.pl)

Raczej nie jest to sprzęt dla wymagających odbiorców. Można go polecić domowym użytkownikom. Szczególnie gdy drukujemy tylko od czasu do czasu. Może to sugerować także mały podajnik i odbiornik papieru. Szary matowy plastik obudowy nie rzuca się specjalnie w oczy. Może i drukarka nie będzie elementem dekoracji, ale na szczęście nie będzie też szpecić pokoju.

Robert Dutkiewicz

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)