Holandia: rzeź trackerów torrentowych

Holandia: rzeź trackerów torrentowych

19.11.2007 13:00

Holenderska organizacja antypiracka BREIN przekonała sąd do wydania nakazu, obligującego firmę hostingową LeaseWeb do zamknięcia kilkudziesięciu utrzymywanych na jej serwerach serwisów torrentowych ( tzw. trackerów ).

O pierwszym sporze sądowym na linii BREIN - LeaseWeb usłyszeliśmy kilka miesięcy temu, gdy organizacja antypiracka zmusiła na drodze sądowej firmę hostingową do zamknięcia popularnego w Holandii ( i nie tylko ) serwisu torrentowego Everlasting.nu. To zwycięstwo najwyraźniej dodało BREIN skrzydeł - organizacja krótko później złożyła do sądu wnioski o zamknięciu kilkudziesięciu kolejnych hostowanych przez LeaseWeb trackerów. Sąd uznał argumenty BREIN za zasadne i właśnie nakazał firmie hostingowej zamknięcie tych serwisów.

Jak podaje serwis AfterDawn.com, wśród nich znalazły się strony popularne nie tylko w Holandii - warto wymienić choćby btjunkie.org, seedpeer.com, torrentleech.org, mybittorrent.com, btmon.com, sumotorrent.com, what.CD, waffles.fm, hdbits.org, bitenova.nl, torrentportal.com oraz monova.org.

Przedstawiciele LeaseWeb już zapowiedzieli, że będą odwoływali się od decyzji sądu ( wkrótce złożona ma zostać apelacja ) - ich zdaniem łamie ona prawo do wolności wypowiedzi. Jednak na razie nakaz sądowy nie pozostawia im wyboru - strony zostaną zamknięte ( ich operatorzy otrzymali już listy z informacją o decyzji sądu ).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)