Hiszpania chce blokować nielegalne pliki

Hiszpania chce blokować nielegalne pliki

Hiszpania chce blokować nielegalne pliki
Źródło zdjęć: © [k-o] | [k-o]
11.01.2010 15:46, aktualizacja: 11.01.2010 15:59

Hiszpańskie władze nie ustają w walce z piractwem internetowym. Rząd w Madrycie przedstawił w piątek poprawiony projekt ustawy, który zakłada blokowanie stron WWW umożliwiających nielegalne kopiowanie muzyki, filmów i oprogramowania. Będzie to jednak wymagało nakazu sądowego

Nowelizacja przewiduje również powołanie specjalnej komisji ds. własności intelektualnej przy ministerstwie kultury. Zgodnie z wcześniejszym projektem ma się ona zająć przyjmowaniem i rozpatrywaniem skarg artystów oraz wytwórni. Jednak w odróżnieniu od wcześniejszych planów komisja miałaby wnioskować o zamknięcie danej witryny w prokuraturze. Wymiar sprawiedliwości musiałby podjąć decyzję w ciągu czterech dni - wyjaśniła minister kultury Ángeles González-Sinde. Po sprawdzeniu przez niezależnych ekspertów projekt ustawy trafi w lutym pod obrady parlamentu.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

González-Sinde już od dłuższego czasu domaga się wprowadzenia blokad internetowych na wzór francuski. Tymczasem jeszcze w połowie 2009 roku rozważano ograniczanie przepustowości użytkownikom zamiast blokowania stron WWW.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)