HBO Max od WarnerMedia. Nowa konkurencja dla Netflix

HBO Max od WarnerMedia. Nowa konkurencja dla Netflix

HBO Max od WarnerMedia. Nowa konkurencja dla Netflix
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
10.07.2019 17:28

HBO Max to nowy serwis streamingowy, nad którym od dłuższego czasu pracuje WarnerMedia. Serwis ma być odpowiedzią na Netflixa, ale wciąż nie wiadomo, czy usługa będzie dostępna w Polsce. Dowiemy się prawdopodobnie wkrótce, ale już dziś znamy światową premierę serwisu.

WarnerMedia od dłuższego czasu planował wprowadzenie usługi, która będzie konkurencją dla serwisu Netflix, o czym informował wielokrotnie. HBO Max ma być właśnie takim serwisem, a docelowo treści, które się na nim pojawią będą równie różnorodne, co na Netflixie. Amerykański serwis ma zadebiutować wiosną 2020 roku.

HBO Max – co w ofercie?

W skład HBO Max wejdą seriale, filmy i programy z HBO, a także Warner Bros., DC Entertainment, CNN, TNT, TBS, CW oraz Crunchyroll czy Rooster Teeth. Oznacza to, że niektóre tytuły znikną z platformy Netflix. WarnerMedia ogłosiło również, że na platformie znajdą się wszystkie sezony serialu "Przyjaciele", więc jeśli chcecie obejrzeć odcinki na Netflixie to musicie się pospieszyć. Nie zabraknie jednak także tytułów ekskluzywnych dla HBO Max. Jednym z nich będzie "Dune": The Sisterhood" oparty na prozie Franka Herberta.

HBO Max zadebiutuje wiosną 2020, mimo wcześniejszych planów by uruchomić platformę jeszcze w 2019 roku. Nie mamy jednak potwierdzonej daty, kiedy będziemy mogli oglądać produkcje HBO Max w Polsce. W sieci pojawiła się za to informacja, co do ceny usługi – ma kosztować między 16-17 dolarów. Dla porównania HBO Go w USA to koszt 15 dolarów.

Nie ma również informacji co do tego, co stanie się z platformą HBO Go po wprowadzeniu HBO Max. Czy usługa zostanie zastąpiona? To bardzo prawdopodobne, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę podobną cenę abonamentu w przypadku obu platform.
HBO Max ma oferować szeroki wachlarz treści. Znajdziemy tutaj zarówno filmy, seriale i programy dla dorosłych, jak również sporo produkcji dla dzieci. Nie zabraknie także bardziej niszowych gatunków filmowych, w tym np. animacji przeznaczonych dla widzów dorosłych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)