Handpresso - espresso dla singla

Handpresso - espresso dla singla
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

16.05.2012 11:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Handpresso to malutki ręczny ekspres ciśnieniowy. Za jego pomocą przyrządzisz całkiem smaczną kawę, gdziekolwiek zechcesz.

Czasem bywa tak, że lubimy kawę, ale niestety jesteśmy jedynymi smakoszami tego napoju w naszym gospodarstwie domowym. Stąd też pomysł zakupu drogiego i wielkiego ekspresu zajmującego pół niewielkiej zazwyczaj kuchni szybko upada. Podobny problem mają single, a także osoby, które często zmieniają miejsce zamieszkania. Wypić kawę na mieście nie każdy ma czas, poza tym regularne wizyty w kawiarni szybko dadzą rezultat w postaci pustek w portfelu. Jeśli kawa rozpuszczalna to nie to, a „plujki”. nie przełkniesz za nic na świecie, to Handpresso jest rozwiązaniem dla ciebie.

Handpresso można nazwać miniaturowym ekspresem, w dodatku ciśnieniowym! Urządzenie przypomina nieco młynek do pieprzu, ale za jego pomocą przyrządzimy całkiem przyzwoitą kawę. Jak to działa? Niestety, ekspres nie jest „samowystarczalny”. Zanim go użyjemy, należy zaparzyć trochę wody w czajniku. Wrzątek wlewamy do małego, okrągłego naczynka znajdującego się z boku urządzenia. Wody należy wlać niewiele, do poziomu wyznaczonego przez producenta. Następnie na nakładkę powyżej poziomu wody kładziemy specjalną saszetkę z kawą i zamykamy pojemnik. Teraz wystarczy już tylko podstawić pod urządzenie kubek lub filiżankę i wcisnąć przycisk. Ekspres wytworzy ciśnienie, a kawa popłynie wprost do naczynia.

Nie powinniśmy się co prawda spodziewać po Handpresso kawy jak z prawdziwego, „pełnowymiarowego”. ekspresu ciśnieniowego, ale smakuje ona całkiem nieźle, a poza tym urządzenie to ma jeszcze jedną ważną zaletę: można je wszędzie ze sobą zabrać. Sprawdzi się więc nie tylko w małym mieszkaniu, ale także w biurze i w podróży – pod warunkiem, że będziemy mieli ze sobą także czajnik.

Cena: ok. 100 euro

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)