Hakerzy zaatakowali komitet nagrody Nobla

Hakerzy zaatakowali komitet nagrody Nobla

Hakerzy zaatakowali komitet nagrody Nobla
Źródło zdjęć: © Image Source/Thinkstock
27.10.2010 10:25

Wczoraj (26 października) hakerzy zaatakowali stronę WWW komitetu Pokojowej Nagrody Nobla w Norwegii. Osoby odwiedzające witrynę były narażone na zainfekowanie komputera trojanem

Hakerzy zaatakowali stronę WWW komitetu Pokojowej Nagrody Nobla w Norwegii. Osoby odwiedzające witrynę były narażone na zainfekowanie komputera trojanem - donosi gazeta "Aftenposten", powołując się na norweski koncern telekomunikacyjny Telenor.

Według podanych informacji ślady ataku prowadziły do adresu IP na Tajwanie. Niewykluczone jednak, że mamy do czynienia tylko z przekierowaniem, a włamywacz w rzeczywistości działał gdzieś indziej - wyjaśnił dział bezpieczeństwa koncernu telekomunikacyjnego, który badał sprawę po skardze jednego z użytkowników.

Obraz
© (fot. Image Source/Thinkstock)

"Problem jest rozwiązany, a niebezpieczeństwo zażegnane" – zapewnił po południu Sigrid Langebrekke z Instytutu Nobla. Ósmego października gremium przyznało tegoroczną Pokojową Nagrodę Nobla więzionemu chińskiemu obrońcy praw człowieka Liu Xiaobo, wywołując ostrą reakcję władz w Pekinie.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)