Hakerzy ukradli dane 4,5 miliona osób

Hakerzy ukradli dane 4,5 miliona osób
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

27.01.2009 16:30, aktual.: 27.01.2009 16:57

Hakerzy włamali się do największego brytyjskiego serwisu poświęconego pracy - Monster.co.uk. Udało im się ukraść poufne dane ponad 4,5 miliona osób. Jest to największa tego typu kradzież w historii Wielkiej Brytanii.

Jak donosi "The Times" hakerzy celowo wybrali koniec miesiąca na dokonanie kradzieży. W okresie kryzysu ekonomicznego na świecie i licznych redukcjach personelu w największych koncernach, portale pracy zyskują na popularności. Według oceny "The Times" w ostatnim czasie liczba zarejestrowanych na Monster.co.uk osób wzrosła kilkukrotnie.

Serwis pracy poinformował dzisiaj o włamaniu i kradzieży danych ponad 4,5 miliona osób. Teraz hakerzy mają unikatowe informacje o nazwiskach, hasłach, numerach telefonów i adresach e-mail. Skradzione dane mogą posłużyć do otwierania fałszywych kont bankowych lub zaciągania kredytów.

Jednak to nie pierwsza próba kradzieży z portalu pracy. W sierpniu 2007 roku serwis monster.com został zaatakowany przez wirus infostealer.monstres, który zaraził ponad 1,6 miliona użytkowników portalu.

Według wstępnych ustaleń wiadomo już, że w kradzieży brał udział rosyjski gang o nazwie "Phreak". Gazeta "The Times" podkreśla, że tak "szerokie i dokładne informacje" na temat jednej osoby mogą kosztować na czarnym rynku nawet do 300 funtów.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)