Hakerzy nie pracują w weekendy

Hakerzy nie pracują w weekendy

Hakerzy nie pracują w weekendy
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
28.05.2012 15:34

Z aktualnej analizy częstotliwości przesyłania zainfekowanych maili wynika, że hakerzy coraz rzadziej wykonują swoje obowiązki w dni wolne od pracy. Wszystko wskazuje na to, że ich profesja zamieniła się w zwykłe zajęcie, wykonywane od poniedziałku do piątku.

Szczyt ataków przypada na środę i czwartek, tymczasem w soboty i niedzielę hakerzy wyrabiają ledwie jedną trzecią tygodniowej średniej. Dzieje się tak pomimo że weekendy sprzyjają skuteczności ataków hakerskich.

Specjalizująca się w bezpieczeństwie w Sieci firma FireEye donosi, że w 201. roku liczba ataków e-mailowych dokonywanych w niedziele drastycznie spadła w porównaniu z danymi za ubiegły rok. W soboty także możemy otwierać skrzynki odbiorcze spokojniej. Odpowiedzialny za zestawienie Darien Kindlund wyjaśnia, że obecnie ulubiony szczyt aktywności hakerów przypada na środek tygodnia. W środy i czwartki odnotowano czterokrotnie większą liczbę ataków niż w te same dni tygodnia w ubiegłym roku.

Wszystko wskazuje na to, że hakerzy to normalni ludzie, którzy w miarę zbliżania się weekendu przypominają sobie, że czas wyrobić normę, ale nie lubią największej ilości zadań zostawiać sobie na piątek. Tak, hakerzy to też ludzie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)