Haker włamał się do satelity?

Haker włamał się do satelity?
Źródło zdjęć: © ESA

25.04.2008 09:00, aktual.: 25.04.2008 09:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Należąca do koncernu News Corp. firma NDS została oskarżona przez DISH Network o wynajęcie hakera, który miał włamać się do sieci satelitów EchoStar należących do DISH. W tej sprawie zeznawał już słynny specjalista ds. bezpieczeństwa Chrisopher Tarnovsky - to właśnie on miał sforsować zabezpieczenia Echostar.

Przyznaje on, że został wynajęty przez NDS i otrzymał 2. 000 dolarów w gotówce, które zostały przesłane z Kanady.... ukryte wewnątrz elektronicznego urządzenia. Tarnowsky mówi jednak, że zlecono mu sprawdzenie bezpieczeństwa sieci NDS oraz opracowanie dodatkowych zabezpieczeń. Zaprzecza, by włamywał się do sieci EchoStar i przeprogramowywał ją.

Obraz
© (fot. ESA)

To kolejna sprawa sądowa, w której bierze udział Tarnovsky. Mężczyzna przez lata zarabiał na życie świadcząc usługi osobom produkującym pirackie karty umożliwiające bezpłatne odbieranie płatnych kanałów telewizyjnych. Później zmienił front i został zatrudniony przez NDS. Firma ta została oskarżona przez Canal+ o to, że zleciła Tarnovsky'emu złamanie kodów konkurencji i umieszczenie ich w Sieci. Sprawa zakończyła się polubownie, gdy Vivendi ( właściciel Canal+ ) sprzedał swoją sieć satelitów Telepiu koncernowi News Corp. Częścią transakcji było odstąpienie od oskarżenia.

Tarnovsky od roku nie pracuje dla NDS, ale obecne kłopoty sprowadził na siebie sam. Podczas jednej z konferencji hakerskich powiedział, że na zamówienie NDS złamał kody EchoStar.

Firma DISH Network domaga się od News Corp. odszkodowania.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)