Gry jednak szkodzą?

30.11.2007 09:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Badacze z University of Michigan ogłosili, że znaleźli dowody na to, iż brutalne gry wideo szkodzą dzieciom. Badania prowadzone przez Rowella Huesmanna i Brada Bushmana były współfinansowane przez Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób. Naukowcy przeanalizowali dane z 50 lat badań i uznali, że brutalne gry wideo stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego.

W analizie, opublikowanej w piśmie Journal of Adolescent Health, stwierdzono, że tego typu gry są drugim pod względem ryzyka czynnikiem szkodliwym dla zdrowia społeczeństwa. Pierwszym wpływ palenia tytoniu na raka płuc.

_ "Badania jasno wykazują, że wystawienie na wirtualną przemoc zwiększa ryzyko, że dzieci i dorośli będą zachowywali się agresywnie" _ - powiedział Huesmann. Naukowcy dowiedzieli się, że dzieci, które grają w gry pełne przemocy i identyfikują się z bohaterami, z większym prawdopodobieństwem będą zachowywały się agresywnie, niż dorośli używające takich gier. Efekt jest taki sam w przypadku kobiet i mężczyzn.

Huesmann dodaje, że nie wszystkie dzieci są jednakowo narażone na wpływ gier - wiele zależy od indywidualnych uwarunkowań psychicznych. Z artykułem można zapoznać się na stronach Journal of Adolescent Health - http://www.jahonline.org/article/piis1054139x07003916/fulltext.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)