Grillbot - robot do czyszczenia grilla

Grillbot - robot do czyszczenia grilla

Grillbot - robot do czyszczenia grilla
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
19.02.2013 16:11

Chociaż do rozpoczęcia sezonu grillowego pozostało jeszcze trochę czasu, niektórym osobom już dziś sen z powiek spędza wizja szorowania rusztów po udanym smażeniu. Amerykanin Ethan Woods postanowił zawczasu przygotować się do tej żmudnej czynności i stworzył Grillbota - automatycznego robota, który sam zajmie się sprzątaniem kiedy my będziemy odpoczywać po obfitym obiedzie.

Grillbot działa na tej samej zasadzie co odkurzacze automatyczne - z tym, że zamiast na podłodze, stawiamy go na oblepionym tłuszczem ruszcie. Robot uruchomi zamontowane na spodzie 3 druciane szczotki i odbijając się od krawędzi grilla z czasem wyczyści całą jego powierzchnię. Niestety, konstruktor nie podaje ile czasu może to potrwać.

Grillbot posiada dwa programy, które pozwolą na czyszczenie na różnych poziomach intensywności. Urządzenie nie będzie miało też problemu z rozpoczęciem pracy bezpośrednio po zakończeniu grillowania - jego spód jest żaroodporny. Sporą wadą jest to, że już samego robota po skończonej pracy będziemy musieli umyć samodzielnie, ale znając pomysłowość Amerykanów w ułatwianiu sobie życia, pewnie niedługo stworzą urządzenie do czyszczenie Grillbotów.

Urządzenie zadebiutuje na rynku w czerwcu. Cena podstawowej wersji będzie wynosić 70 dolarów, natomiast wersja premium będzie o 3. dolarów droższa.

PS / WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)