Grasz w WoW? Uważaj na swoje konto

Grasz w WoW? Uważaj na swoje konto
Źródło zdjęć: © Activision Blizzard

03.02.2010 15:30, aktual.: 03.02.2010 16:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Activision Blizzard, operator gry RPG online World of Warcraft, uruchomiła nową stronę, na której użytkownicy mogą uzyskać informacje o niebezpieczeństwach związanych z kradzieżą kont. Strona informuje o lukach w zabezpieczeniach, które mogą wykorzystać złodzieje, znajdują się tam także porady, jak można się chronić przed e-mailami phishingowymi i trojanami.

W celu poprawy bezpieczeństwa firma Blizzard opracowała narzędzie Authenticator, który dla każdego logowania generuje osobny klucz. Authenticator to bezpłatna aplikacja na iPhone’a i iPoda touch, jako aplikacja Java kosztuje 4. centów albo 7 euro jako przywieszka do kluczy.

Obraz
© (fot. steelseries.com)

Producent w instrukcjach szczególny nacisk kładzie na następstwa i zagrożenia związane z usługami levelingu i sprzedawców złota. Do firmy Blizzard trafiają liczne doniesienia o stratach, w których klienci w kilka tygodni po skorzystaniu z takich usług tracili swoją postać i byli okradani ze wszystkich wirtualnych przedmiotów. Według warunków świadczenia usługi Blizzarda tego typu usługi są zakazane i mogą prowadzić do skasowania konta. Do firmy docierają także informacje o oszustwach z kartami kredytowymi. Poza tym korzystanie z farm złota nakręca inflację w World of Warcraft i powoduje, że w tym internetowym świecie nasila się spam i aktywność botów farmingowych, co odbija się negatywnie na wrażeniach z gry u wszystkich graczy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)