Grasz w WoW? Uważaj na swoje konto

Grasz w WoW? Uważaj na swoje konto03.02.2010 15:30
Grasz w WoW? Uważaj na swoje konto
Źródło zdjęć: © Activision Blizzard

Firma Activision Blizzard, operator gry RPG online World of Warcraft, uruchomiła nową stronę, na której użytkownicy mogą uzyskać informacje o niebezpieczeństwach związanych z kradzieżą kont. Strona informuje o lukach w zabezpieczeniach, które mogą wykorzystać złodzieje, znajdują się tam także porady, jak można się chronić przed e-mailami phishingowymi i trojanami.

W celu poprawy bezpieczeństwa firma Blizzard opracowała narzędzie Authenticator, który dla każdego logowania generuje osobny klucz. Authenticator to bezpłatna aplikacja na iPhone’a i iPoda touch, jako aplikacja Java kosztuje 4. centów albo 7 euro jako przywieszka do kluczy.

288772100645468307
Źródło zdjęć: © (fot. steelseries.com)

Producent w instrukcjach szczególny nacisk kładzie na następstwa i zagrożenia związane z usługami levelingu i sprzedawców złota. Do firmy Blizzard trafiają liczne doniesienia o stratach, w których klienci w kilka tygodni po skorzystaniu z takich usług tracili swoją postać i byli okradani ze wszystkich wirtualnych przedmiotów. Według warunków świadczenia usługi Blizzarda tego typu usługi są zakazane i mogą prowadzić do skasowania konta. Do firmy docierają także informacje o oszustwach z kartami kredytowymi. Poza tym korzystanie z farm złota nakręca inflację w World of Warcraft i powoduje, że w tym internetowym świecie nasila się spam i aktywność botów farmingowych, co odbija się negatywnie na wrażeniach z gry u wszystkich graczy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)