GPS poprowadził ją w las

GPS poprowadził ją w las

GPS poprowadził ją w las
Źródło zdjęć: © Blogn
23.03.2010 21:00, aktualizacja: 24.03.2010 11:44

Policjanci z Wołomina musieli ratować kolejną ofiarę bezgranicznego zaufania we wskazana nawigacji GPS. Okazała się nią 28-letnia kobieta, którą udało się odnaleźć dopiero po zaangażowaniu w poszukiwania śmigłowca wyposażonego w kamerę termowizyjną.

Policjanci z Wołomina musieli ratować kolejną ofiarę bezgranicznego zaufania we wskazania nawigacji GPS. Okazała się nią 28-letnia kobieta, którą udało się odnaleźć dopiero po zaangażowaniu w poszukiwania śmigłowca wyposażonego w kamerę termowizyjną.

Wieczorem dyżurny powiatowej Komendy w Wołominie odebrał telefon od kobiety, która prosiła o pomoc, gdyż zabłądziła samochodem w lesie. Głównym winowajcą tego zdarzenia był GPS, z którego poszkodowana postanowiła skorzystać wracając do domu.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

"_ Gdy była w miejscowości Okuniew ta [nawigacja - przyp. red.] nakazała jej skręcić w kierunku lasu, dalej pokazując drogę dojazdowa. Po przejechaniu około 1,5 kilometra przez las samochód w pewnym momencie ugrzązł na błotnistej leśnej ścieżce. Gdy nie mogła wyjechać i nawrócić, zwróciła się telefonicznie o pomoc do Policji _" - czytamy na stronie KPP w Wołominie.

Policja rozpoczęła natychmiast akcję ratunkową. Niestety po paru godzinach poszukiwań nie udało się namierzyć kobiety. Sprawę utrudniał dodatkowo fakt, że nie można się z nią było skontaktować telefonicznie.

Tuż przed północą do akcji został włączony helikopter, który przy wykorzystaniu kamery termowizyjnej już po 2. minutach odnalazł "zgubę".

Szczęśliwie uratowana 28-latka serdecznie podziękowała policjantom. Następnie wsiadła do samochodu i, jak potwierdziła policja, bez żadnych problemów dojechała do domu. Ciekawe tylko, czy tym razem też korzystała z nawigacji...

Źródło: KPP w Wołominie

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (224)