Google wprowadza reklamy na YouTube

Google wprowadza reklamy na YouTube
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

23.04.2012 15:30, aktual.: 23.04.2012 15:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pragram AdWords for Video został uruchomiony we wrześniu zeszłego roku. Tyle, że wtedy była to beta dostępna dla wybranych. Od dziś każdy może wykupić reklamę wideo w sieci wyszukiwania Google.

Czym jest AdWords for Video? Dokładnie tym na co wskazuje nazwa. Program nie różni się praktycznie niczym od tego w jaki sposób funkcjonuje AdWords. Jedyna różnica jest taka, że daje on możliwość wykupienia Google’s TrueView, które pojawiać się będą obok wyników wyszukiwania filmów na YouTube. Można więc potraktować je właściwie jako po prostu inną kampanię reklamową, którą chcemy przeprowadzić przy pomocy AdWords.

Prace nad wdrożeniem AdWords for Video trwały dwa lata. Biorąc pod uwagę fakt, że do tej pory Google nie znalazło skutecznej metody na zarabianie na YouTube nie dziwi ilość czasu jaką poświęcono na skuteczne wprowadzenie AdWords for Video w życie. Największym wyzwaniem jest takie wprowadzenie reklam by nie zabić całego ducha YouTube.

Jednocześnie tworzone przez użytkowników wideo skutecznie odstrasza reklamodawców. I koło się zamyka. Baljeet Singh, Product Manager w YouTube, ma jednak nadzieję, że AdWords for Video sprawdzi się, tak jak sprawdziło się AdWords.

“Jest bardzo dużo nagrań, które można monetyzować,”. mówi Singh. “Oczywiście większe zapotrzebowanie spowoduje, że więcej nagrań będzie można monetyzować. Ale to nie wpłynie na rodzaj nagrań, na których można zarabiać.”

Żeby pomóc w rozpropagowaniu AdWords for Video, Google wprowadziło instytucję Ambasadorów, czyli przedstawicieli dziewięciu przedsiębiorstw, które mają już doświadczenie w wykorzystywaniu YouTube do zdobywania nowych klientów. Ambasadorowie mają dzielić się swoimi spostrzeżeniami i radami na G+. Więcej na temat programu AdWords for Video możecie przeczytać na ich stronach internetowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)