Google rozpoczyna współpracę z PAP

Google rozpoczyna współpracę z PAP
Źródło zdjęć: © google

20.03.2009 12:30, aktual.: 20.03.2009 17:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google News nawiązuje współpracę z nowymi agencjami prasowymi. Na stronie wyszukiwarki przeczytamy wiadomości z ośmiu europejskich instytucji prasowych. W zamian Google odda współpracownikom część zysków z reklam.

Google będzie pozyskiwać wiadomości od europejskich agencji, które są zrzeszone w European Pressphoto Agency. Jak będzie wyglądała współpraca? Przy wszystkich publikowanych treściach pojawią się reklamy kontekstowe, a zyski będą dzielone między członków EPA. W 200. r. Google zaczęło współpracę z AP, U.K. Press Association, Agence France-Presse oraz Canadian Press. Obecnie do European Pressphoto Agency dołączą: hiszpańska EFE, portugalska LUSA, szwajcarska Keystone, austriacka Presse Agentur, węgierska Magyar Tavirati Iroda, polska PAP, grecka News Agency oraz belgijska Belga.
Jorg Schierenbeck - dyrektor zarządzający EPA - powiedział, że jest zadowolony z osiągniętego porozumienia. "_ Jest ono dobre dla wszystkich. Agencje będą zarabiać na reklamach, a Google będzie mogło korzystać z oryginalnych artykułów i zdjęć _".

Źródło: clickz.com

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)