Google Quick Draw! - sztuczna inteligencja powie, co rysujesz

Google Quick Draw! - sztuczna inteligencja powie, co rysujesz17.11.2016 12:20
Google Quick Draw! - sztuczna inteligencja powie, co rysujesz
Źródło zdjęć: © Google Quck, Draw!

Google Quck Draw!, to wyjątkowa aplikacja, dzięki której sami możemy uczyć sztuczną inteligencję w rozpoznawaniu kształtów z prostych rysunków.

Zapewne większość z was miała kiedykolwiek okazję zagrać w kalambury. Choć hasła, które było nam rysować czy to na kartkach, czy na tablicy były złożone z kilku wyrazów, to ich odgadnięcie przysparzało zawsze nie lada trudności. Identyczny pomysł wykorzystuje Google w nauce swojej sztucznej inteligencji za pomocą nowej aplikacji Quick, Draw!

Pomysł jest prosty – dostajemy proste hasło, które musimy narysować za pomocą palca na ekranie smartfona, czy myszki na ekranie komputera. Sztuczna inteligencja ma zadanie rozpoznać rysowany przez nas kształt. Może to być równie dobrze pająk, palec albo budzik.

288901845550966842
Źródło zdjęć: © quickdraw.withgoogle.com

Jak sobie radzi sztuczna inteligencja Google z rozpoznawaniem bazgrołów?

Cóż, praca sieci neuronowych, na bazie których działa AI koncernu, jest zaskakująco sprawna w rozpoznawaniu nawet niedokładnych i niekompletnych piktogramów - co ciekawe, robi to coraz lepiej, w miarę jak więcej ludzi się z nią bawi.

Jak to się dzieje, że sztuczna inteligencja sama się uczy? Specjaliści Google’a w tym, jak i w wielu innych przypadkach korzystają z zalet nauczania maszynowego, czyli sposobu przekazywania wiedzy algorytmowi bez konieczności programowania go na konkretne zachowania i reakcje. W skrócie można powiedzieć, że AI Google’a uczy się metoda prób i błędów.

Jeśli chcecie sprawdzić na własnej skórze jak dobra jest sztuczna inteligencja Google’a w odgadywaniu waszych bazgrołów, to wystarczy wejść na stronę aplikacji Google Quick, Draw! i rozpocząć naukę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)