Google poprawiło swój kalkulator

Google poprawiło swój kalkulator

Google poprawiło swój kalkulator
Źródło zdjęć: © WP.PL
26.07.2012 12:30

Chyba nie będzie przesadnym nadużyciem stwierdzenie, że z każdym dniem Google coraz bardziej przypomina uniwersalne narzędzie do… wszystkiego. Dawno już minęły czasy, kiedy witrynę giganta z Mountain View odwiedzaliśmy wyłącznie w celu skorzystania z jego (ciągle najlepszej na świecie) wyszukiwarki. Teraz czynimy to m.in. po to, by sprawdzić pocztę, przejrzeć mapy, przetłumaczyć coś z obcego języka lub nawet by dokonać jakichś przerastających nasze skromne możliwości matematycznych obliczeń. By ułatwić (lub umilić, jak kto woli) nam to ostatnie – Google udostępniło właśnie wizualną, „naukową” wersję wbudowanego w wyszukiwarkę kalkulatora.

I w sumie na tym można by zakończyć –. w końcu to tylko i aż kalkulator – ciężko tu o wielką finezję. Narzędzie posiada 34 przyciski, wśród których znalazło się miejsce m.in. dla liczby Pi, liczby Eulera i tak kochanych przez uczniów funkcji trygonometrycznych. Niestety, z nowego kalkulatora na razie nie da się skorzystać w polskiej wersji Google – by to uczynić trzeba ruszyć zadek i odpalić brytyjski lub amerykański wariant wyszukiwarki (niemniej jednak, kwestią czasu jest chyba jego globalne udostępnienie).

Wygląda na to, że Google chce odzwyczaić nas od korzystania z windowsowego calc.exe (który ma jedną zasadniczą przewagę –. można z niego korzystać offline). Uda mu się?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)