Google pomoże w znalezieniu tanich lotów

Google pomoże w znalezieniu tanich lotów18.10.2016 10:49
Google pomoże w znalezieniu tanich lotów
Źródło zdjęć: © Google

Wyszukiwanie biletów lotniczych w internecie potrafi być bardzo czasochłonne i stresogenne. Każdy chce znaleźć dla siebie jak najtańszy bilet a nie zawsze jest to łatwe. Dodatkowo nie zawsze wiadomo czy bilet, który sobie upatrzyliśmy za chwilę nie zdrożeje. Nowe rozwiązanie Google będzie przewidywać kiedy cena biletu może wzrosnąć.

Wyszukiwarka Google poinformuje, czy lot, który nas interesuje, może podrożeć w najbliższym czasie. Do przewidywania skoków cen wykorzystywane są algorytmy i archiwalne dane. Wyszukiwarka podpowie nam też alternatywne, tańsze rozwiązania. Może to być np. inna data wylotu i powrotu lub inne pobliskie lotnisko. Dodatkowo cały czas możemy monitorować cenę lotu i dostawać alerty, kiedy będzie ona najniższa. Google planuje też wypuścić wersję serwisu na smartfony. Wyszukiwarka lotów Google'a jest dostępna po polsku pod adresem www.google.pl/flights.

Istnieją już podobne rozwiązania. Strony takie jak skycanner.pl czy fly4free.pl dają możliwość wyszukania najtańszych połączeń lotniczych i ustawienia powiadomień, gdy osiągną one pożądaną przez nas cenę. Do tej pory jednak żadna z wyszukiwarek nie ostrzegała nas przed tym, że wybrany przez nas bilet może podrożeć. Takie właśnie rozwiązanie proponuje Google flights.

_ bb _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)