Trwa ładowanie...

Google Maps AR: Tak działają Mapy Google nowej generacji, zobacz nasze wideo

Któż nie kocha Google Maps? Androidowa aplikacja szturmem wdarła się na rynek nawigacji i zdetronizowała klasyczne GPS-y. Teraz nadchodzi w rozbudowanej wersji, Google Maps AR, wykorzystującej technikę rzeczywistości rozszerzonej. Sprawdziliśmy ją.
Share
Google Maps wkracza w świat rzeczywistości rozszerzonej
Google Maps wkracza w świat rzeczywistości rozszerzonejŹródło: Materiały prasowe, Fot: Google Maps
d1wgtt9

Google Maps AR, bo taką nazwę nosi nowość, pozwala oglądać interfejs nawigacji naniesiony wprost na obraz z kamerki smartfonu. Wygląda to trochę tak, jakbyście grali w grę komputerową.

Oprócz klasycznego widoku mapy u dołu ekranu i ścieżki wyznaczonej trasy, dzięki rzeczywistości rozszerzonej, Google Maps AR rozpoznaje mijane ulice i obiekty. Ponadto wyświetla czytelne wskazówki dotyczące podróży.

Jest to szczególnie pomocne w centrach dużych miast, gdzie ciasna zabudowa utrudnia orientację w terenie.

d1wgtt9

Google Maps AR – prezentacja wideo

Nowatorskie rozwiązanie zostało po raz pierwszy zaprezentowane w maju 2018 roku, na firmowej konferencji deweloperów I/O. Od lutego 2019 jest sukcesywnie udostępniane kolejnym użytkownikom Google Maps.

Dokładny termin globalnej premiery nie jest znany, ale zainteresowanych zachęcamy do śledzenia tematu, gdyż funkcja może pojawić się u Was w każdej chwili.

d1wgtt9

Podziel się opinią

Share
d1wgtt9
d1wgtt9
Więcej tematów