Google Maps AR: Tak działają Mapy Google nowej generacji, zobacz nasze wideo

Google Maps AR: Tak działają Mapy Google nowej generacji, zobacz nasze wideo

Google Maps AR: Tak działają Mapy Google nowej generacji, zobacz nasze wideo
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Google Maps
Piotr Urbaniak
15.03.2019 16:00, aktualizacja: 15.03.2019 19:56

Któż nie kocha Google Maps? Androidowa aplikacja szturmem wdarła się na rynek nawigacji i zdetronizowała klasyczne GPS-y. Teraz nadchodzi w rozbudowanej wersji, Google Maps AR, wykorzystującej technikę rzeczywistości rozszerzonej. Sprawdziliśmy ją.

Google Maps AR, bo taką nazwę nosi nowość, pozwala oglądać interfejs nawigacji naniesiony wprost na obraz z kamerki smartfonu. Wygląda to trochę tak, jakbyście grali w grę komputerową.

Oprócz klasycznego widoku mapy u dołu ekranu i ścieżki wyznaczonej trasy, dzięki rzeczywistości rozszerzonej, Google Maps AR rozpoznaje mijane ulice i obiekty. Ponadto wyświetla czytelne wskazówki dotyczące podróży.

Jest to szczególnie pomocne w centrach dużych miast, gdzie ciasna zabudowa utrudnia orientację w terenie.

Nowatorskie rozwiązanie zostało po raz pierwszy zaprezentowane w maju 2018 roku, na firmowej konferencji deweloperów I/O. Od lutego 2019 jest sukcesywnie udostępniane kolejnym użytkownikom Google Maps.

Dokładny termin globalnej premiery nie jest znany, ale zainteresowanych zachęcamy do śledzenia tematu, gdyż funkcja może pojawić się u Was w każdej chwili.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)