Google - jak usunąć historię naszych zakupów?

Google - jak usunąć historię naszych zakupów?

Google - jak usunąć historię naszych zakupów?
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
22.05.2019 08:09

Jak donosi stacja CNN, Google zajmuje się zbieraniem i przechowywaniem danych na temat naszych zakupów na podstawie wysyłanych i otrzymywanych wiadomości e-mail. Dane możemy wykasować, ale nie jest to wcale takie proste.

Google zbiera i przechowuje historię naszych zakupów, twierdząc, że robi to jedynie w celu ułatwienia nam kontroli nad zakupami czy abonamentami. Jednocześnie Google zaznacza, że nie wykorzystuje tych danych w celach marketingowych, jak np. lepsze dopasowywanie reklam. Zbieranie danych jest możliwe dzięki potwierdzeniom zakupów, jakie trafiają na naszą skrzynkę pocztową.

- Aby ułatwić Ci przeglądanie i śledzenie Twoich zakupów, rezerwacji i abonamentów w jednym miejscu, stworzyliśmy prywatną stronę, która jest widoczna tylko dla Ciebie – powiedział przedstawiciel Google w oświadczeniu. Wszystkie dane są gromadzone na stronie Zakupy i w dowolnym momencie mogą być usunięte.

Google - jak usunąć historię naszych zakupów?

Każdy z wpisów dotyczący historii naszych zakupów należy usunąć ręcznie, pojedynczo. Będąc na stronie Zakupy należy wejść we wpis, który chcemy usunąć, a następnie kliknąć w przycisk "usuń zakup". Co więcej, aby zakup trwale został usunięty z naszej historii w Google, należy również usunąć powiązane z nim maile.

Na stronie poświęconej Zakupom jest informacja, że możemy wykasować ich historię wchodząc do zakładki zarządzania prywtnością, jednak brakuje tam opcji dotyczącej strony Zakupów. Nie jest to do końca zgodne z Polityką Prywatności Google, dlatego po nagłośnieniu sprawy CNN mamy nadzieję, że możliwość zarządzania prywatnością również w kwestii zakupów będzie łatwiejsza.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)