Google I/O: Google Glasses nie pojawi się przed rokiem 2014

Google I/O: Google Glasses nie pojawi się przed rokiem 2014

Google I/O: Google Glasses nie pojawi się przed rokiem 2014
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
29.06.2012 11:11

Nexus 7 z pewnością zdominował wczorajszą część konferencji Google I/O. Nie zabrakło jednak kilku informacji na temat oczekiwanych Google Glasses. Najważniejsza z nich dotyczy dostępności – zwykli śmiertelnicy nie położą na nich rąk przed rokiem 2014. Ale jest też dobra wiadomość – egzemplarz Brina nie jest jedynym prototypem.

Właściwie to Google skonstruowało ich całkiem sporo. Wystarczająco dużo, by wyposażyć w nie rowerzystów jeżdżących po scenie czy zaryzykować, że prototypy ulegną zniszczeniu podczas skoku na spadochronie (Google odtworzyło nagranie). Ogólnie prezentacja miała robić jak najlepsze wrażenie. I zrobiła. Choć zabrakło w niej najważniejszego –. konkretów.

Dalej nie wiadomo nic na temat specyfikacji technicznej, nadal można tylko zgadywać w jaki sposób działają te okulary augmented reality. Pokazy teoretycznych możliwości nie przysłonią na długo tego, co tak na prawdę kryje się w ich oprawkach. Ale nie na długo. Obecni wczoraj na konferencji deweloperzy mieli możliwość zamówić dla swoich przedsiębiorstw egzemplarze testowe (Explorer Edition –. taki „chłyt maoketingody”). Jeśli chcą wziąć udział w beta testach gadżetu, które rozpoczną się w przyszłym roku, będą musieli zapłacić 1500 dolarów.

Przynajmniej już teraz wiadomo, że trzeba będzie na nie trochę odłożyć. Dwa lata to chyba odpowiedni okres czasu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)