Google Fuchsia: nowy, uniwersalny system operacyjny

Google Fuchsia: nowy, uniwersalny system operacyjny

Google Fuchsia: nowy, uniwersalny system operacyjny
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska
14.08.2016 11:00, aktualizacja: 16.08.2016 15:37

Wygląda na to, że Google pozazdrościł Microsoftowi uniwersalnej platformy operacyjnej i zaczął pracować nad własną. Fuchsia, tak jak Windows 10, ma działać na komputerach, telefonach, tabletach i urządzeniach Internetu rzeczy.

System o nazwie tymczasowej _ Fuchsia _ ma być równie nowoczesny i elastyczny, co Windows 10 i ma zostać pokazany po raz pierwszy już w przyszłym roku. Na razie, oprócz wspomnianej wcześniej "uniwersalności", nie wiemy o nim w zasadzie nic.

Nad _ Fuchsią _ pracują między innymi ludzie, którzy wcześniej pracowali nad takimi systemami, jak _ NewOS , _ BeOS _, _ Danger _, iOS czy webOS _. System będzie posiadał dwa kernele (LK i Magenta), które będą wykorzystywane w zależności od rodzaju kontrolowanego urządzenia. LK przeznaczony jest dla urządzeń wbudowanych, zaś Magenta (będąca rozszerzeniem LK) dla telefonów i komputerów.

Wiemy też, że do renderowania napisanych w _ Darcie _ widżetów będzie wykorzystywany silnik _ Flutter _, a moduł _ Escher _ będzie odpowiadał za renderowanie obrazu (w _ OpenGL _ lub _ Vulkan _). W systemie obecny będzie też framework _ Mojo _ obsługujący _ Darta _, _ Go _, _ Javę _, _ JavaScript _, _ Pythona _ i _ Rusta _.

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Samsug Galaxy Note 7 - data sprzedaży w Polsce

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)