Google Earth debiutuje w wersji VR

Google Earth debiutuje w wersji VR

Google Earth debiutuje w wersji VR
Źródło zdjęć: © Google Earth
18.11.2016 12:03, aktualizacja: 20.11.2016 10:25

Google Earth po najnowszej aktualizacji zostało wyposażone w możliwość współpracy z goglami do rzeczywistości wirtualnej. Dzięki temu możemy zwiedzić nasz glob, niczym ptak.

Google Earth to aplikacja, która w swojej bazie ma zdjęcie każdego zakątka naszej planety. Połączone zostały one w jeden wielki obraz, dzięki czemu bez żadnych przeszkód możemy wirtualnie podróżować i podziwiać różne zakątki Ziemi. Tak było do tej pory, teraz sprawa ma się nieco bardziej poważnie.

Google uruchomiło właśnie nową wersję aplikacji – Google Earth VR. Ostatnie dwie litery sporo zapewne już mówią i jak się domyślacie aplikacja obsługuje teraz okulary do wirtualnej rzeczywistości. Nie wystarczą tutaj jednak zwykłe kartonowe gogle, ale – przynajmniej jak na razie – zestaw HTC Vive, to można się spodziewać, że niebawem znajdzie się również na innych. Twórcy zapewniają również, że Google Earth VR będzie współpracowało z innymi zestawami do rzeczywistości wirtualnej.

Obraz
© Google Earth

Google Earth VR pozwala nie tylko przyglądać się „płaskim” zdjęciom różnych części świata. Dzięki goglom i kontrolerom HTC Vive możemy niczym nie skrępowani latać jak Super Man nad całym globem i zwiedzać z bliska dorzecze Amazonki, Manhattan, Wielki Kanion, Alpy Szwajcarskie i kilka innych miejsc. Na razie to niezbyt wiele, ale zwarzywszy na ogromną powierzchnię Ziemi – ponad 510 milionów kilometrów kwadratowych, praca nad ujęciem reszty planety trwałaby jeszcze bardzo długo.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)