Google cenzuruje porównywarki cen

Google cenzuruje porównywarki cen

Google cenzuruje porównywarki cen
Źródło zdjęć: © Cory M. Grenier / Flickr.com / CC
31.01.2012 14:51

Najpopularniejsze polskie porównywarki cen zniknęły z wyników wyszukiwania Google. Czy gigant planuje wprowadzić na naszym rynku własną tego typu usługę.

Google w zaskakujący sposób „posprzątał”. swój polski indeks wyszukiwarki. Wpisując nazwę danego produktu nie znajdziemy w wynikach wyszukiwania wpisów z porównywarek cen. Co więcej, wpisując nazwy własne tych porównywarek (na przykład „skapiec” czy „ceneo”) również nie uświadczymy ich w wynikach wyszukiwania. Dlaczego?

Portal interaktywnie.com znalazł wypowiedź Kaspara Szymańskiego na Google+, pracującego na stanowisku Search Quality Strategist. - _ Zespół #Google #Search Quality zajął się kwestią kupowania linków przez popularne polskie witryny i podjął odpowiednie kroki w tych wypadkach gdzie zaistniała taka potrzeba. Mamy nadzieję, że z czasem więcej klientów SWLi przemyśli swoją strategie zdobywania linków _ –. czytamy.

Z wyników wyszukiwania Google zniknęły również niektóre sklepy, takie jak Tesco i RTV EURO AGD. Czekamy na oficjalne komentarze w tej sprawie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)