Qaqwqwrqw

Google Art Selfie w Polsce. Znajdź sobowtóra na malarskich płótnach

Popularna za oceanem funkcja Art Selfie jest już dostępna w Polsce. Użytkownicy mogą porównać swoje zdjęcia z obrazami z ponad 650 instytucji kulturalnych z całego świata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Google Art Selfie w Polsce
Google Art Selfie w Polsce (WP.PL)
Qaqwqwrqw

Art Selfie bazuje na prostym połączeniu robienia sobie zdjęć i sztuki. Udoskonalana przez Google technologia pozwala porównać swoje selfie do ogromnej bazy obrazów malarskich. Oczywiście w tym połączeniu palce macza sztuczna inteligencja. To ona nieustannie uczy się rozpoznawania obrazów. Każde użycie Art Selfie to kolejne wskazówki dla sztucznej inteligencji.

Efekty mogą być bardzo różne, bo technologia bierze pod uwagę każdy szczegół – kąt nachylenia ciała, światło, ułożenia włosów czy chociażby, co oczywiste, uśmiech lub jego brak. Po zrobieniu selfie i zeskanowaniu twarzy, użytkownik w ciągu kilku sekund dostaje przykłady najbardziej podobnych obrazów – olejnych, szkicowanych, akrylowych.

WP.PL
Podziel się
Qaqwqwrqw

Zdarzają się wzruszające przypadki. "Pewnej kobiecie z St. Louis w USA nasza aplikacja podpowiedziała portret jej prababci Emmy, namalowany przez jej pradziadka, a znajdujący się w Los Angeles County Museum of Art" – pisze Michelle Lou, product manager w Google Arts & Culture.

Google chce tym projektem promować kulturę. Jednocześnie zaznacza, że nie przechowuje na serwerach zdjęć zrobionych przez użytkowników Art Selfie, przetwarza je lokalnie – w pamięci smartfona.

Zobacz także: 20 urodziny Google. Tak firma zmieniła nasze życie

Chcesz podarować wyjątkowy prezent? Skorzystaj z oferty zniżek na stronie empikfoto.pl kody rabatowe.

Qaqwqwrqw
Polub WP Tech
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw