Google Art Selfie w Polsce. Znajdź sobowtóra na malarskich płótnach

Google Art Selfie w Polsce. Znajdź sobowtóra na malarskich płótnach
Źródło zdjęć: © WP.PL

04.09.2018 14:45, aktual.: 26.02.2019 13:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Popularna za oceanem funkcja Art Selfie jest już dostępna w Polsce. Użytkownicy mogą porównać swoje zdjęcia z obrazami z ponad 650 instytucji kulturalnych z całego świata.

Art Selfie bazuje na prostym połączeniu robienia sobie zdjęć i sztuki. Udoskonalana przez Google technologia pozwala porównać swoje selfie do ogromnej bazy obrazów malarskich. Oczywiście w tym połączeniu palce macza sztuczna inteligencja. To ona nieustannie uczy się rozpoznawania obrazów. Każde użycie Art Selfie to kolejne wskazówki dla sztucznej inteligencji.

Efekty mogą być bardzo różne, bo technologia bierze pod uwagę każdy szczegół – kąt nachylenia ciała, światło, ułożenia włosów czy chociażby, co oczywiste, uśmiech lub jego brak. Po zrobieniu selfie i zeskanowaniu twarzy, użytkownik w ciągu kilku sekund dostaje przykłady najbardziej podobnych obrazów – olejnych, szkicowanych, akrylowych.

Obraz
© WP.PL

Zdarzają się wzruszające przypadki. "Pewnej kobiecie z St. Louis w USA nasza aplikacja podpowiedziała portret jej prababci Emmy, namalowany przez jej pradziadka, a znajdujący się w Los Angeles County Museum of Art" – pisze Michelle Lou, product manager w Google Arts & Culture.

Google chce tym projektem promować kulturę. Jednocześnie zaznacza, że nie przechowuje na serwerach zdjęć zrobionych przez użytkowników Art Selfie, przetwarza je lokalnie – w pamięci smartfona.

Chcesz podarować wyjątkowy prezent? Skorzystaj z oferty zniżek na stronie empikfoto.pl kody rabatowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)