Gniazdko oszczędzające energię

Strona głównaGniazdko oszczędzające energię
22.01.2014 07:58
Gniazdko oszczędzające energię
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

Parce to urządzenie wpinane do gniazdka sieciowego, które bada nawyki mieszkańców i pomaga oszczędzać energię elektryczną, a co za tym idzie – oszczędzać pieniądze i dbać o środowisko.

Jest to pierwsze na świecie urządzenie tego typu. Analiza zużycia prądu prowadzona jest na bieżąco i z czasem staje się coraz dokładniejsza. Do obsługi używana jest aplikacja na smartfony. Możemy z jej pomocą odczytać zebrane dane, jak również uzyskać dostęp do systemu sterowania programem do oszczędzania. Urządzenie przygotowuje raporty z wizualizacjami graficznymi.

Sprzęt ten sam uczy się kiedy i w jaki sposób korzystamy z urządzeń elektronicznych. Na podstawie tych danych program potrafi przygotować plan zmniejszający zużycie energii, a dzięki dostępowi do internetu można zaprogramować urządzenia tak, aby same wyłączały się w odpowiednich porach.

Według producenta ma to zapewnić oszczędność od 3. do 50 procent zużywanej energii. Przygotowanych jest kilka wersji kolorystycznych, tak aby można było dopasować je do każdego wnętrza. Sprzedawane są w wielu różnych zestawach, z czego najtańszy kosztuje 69 dolarów.

Źródło: Indiegogo.com

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)