Głośniki, które nie będą drażnić sąsiadów

Głośniki, które nie będą drażnić sąsiadów

Głośniki, które nie będą drażnić sąsiadów
Źródło zdjęć: © adammoller.com
31.01.2011 14:37, aktualizacja: 31.01.2011 16:20

Trudno wyobrazić sobie multimedialna rozrywkę bez wysokiej jakości sprzętu audio. Niestety głośne słuchanie muzyki, oglądanie filmów czy granie w gry komputerowe innym może po prostu przeszkadzać...

Trudno wyobrazić sobie multimedialną rozrywkę bez wysokiej jakości sprzętu audio. Niestety głośne słuchanie muzyki, oglądanie filmów czy granie w gry komputerowe, innym może po prostu przeszkadzać. Dźwięki zza ściany mogą doprowadzić do szału naszych sąsiadów. Jeżeli chcemy sobie i innym zaoszczędzić nerwów, pozostaje ściszyć nasz sprzęt lub zaopatrzyć się w dobre słuchawki. Dla tych, których nie satysfakcjonują takie rozwiązania powstają nowe głośniki, które umożliwiają skierowanie dźwięku w wybrane miejsce.

Głośniki Klang Ultrasonic Speakers oprócz tego, że wyróżniają się bardzo ciekawym wyglądem, mają umożliwić generowanie dźwięku w wybranym kierunku tak, aby nie był on rozpraszany po całym pomieszczeniu. Ponadto generują ultradźwięki czyli fale dźwiękowe, których częstotliwość jest zbyt wysoka, aby usłyszał je człowiek. Zatem w jaki sposób to działa? Głośniki wykorzystują częstotliwość 3. kHz i generują trzy strumienie ultradźwięków, które pozostają niesłyszalne dla ludzkich uszu, dopóki nie zostaną skierowane w ich stronę. Dzięki temu, aby uzyskać efekt stereo wystarczy ustawić poszczególne kanały odpowiednio w stronę lewego i prawego ucha.

Niestety wadą takiego rozwiązania jest konieczność dostosowania pozycji ciała słuchacza do ustawienia głośników lub odwrotnie, co na dłuższą metę z pewnością nie będzie zbyt wygodne. Być może ciekawym pomysłem byłoby wyposażenie zestawu w czujniki, które pozwoliłyby śledzić ruchy głowy słuchacza i automatycznie zmieniać kierunek satelitów.

Aktualnie Klang Ultrasonic Speakers to tylko projekt koncepcyjny, dlatego na upragnioną ciszę naszym domownikom i sąsiadom przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

SW/GB/GB

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (99)