GIODO wkarcza do Naszej-Klasy

GIODO wkarcza do Naszej-Klasy

GIODO wkarcza do Naszej-Klasy
26.11.2009 11:58

Portal nasza-klasa.pl rozpoczął współpracę z GIODO. Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych współtworzy specjalną sekcję w zakładce "Bezpieczeństwo" w portalu. Radzi tam Internautom jak bezpiecznie korzystać z sieci i właściwie chronić swoje dane.

We wrześniu w NK premierę miała zakładka "Bezpieczeństwo". Internauci znajdą tam najważniejsze informacje o zasadach bezpiecznego korzystania z sieci i portalu nasza-klasa.pl Ze względu na charakter zagrożeń oraz konieczność poruszenia szerokiego spektrum zagadnień, zakładka jest podzielona na sekcje tematyczne. Jedną z nich jest sekcja dotycząca ochrony danych osobowych. Jest ona współtworzona z Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych.

Obraz
© (fot. Nasza-Klasa.pl)

"Ochrona danych to jeden z kluczowych elementów dbania o bezpieczeństwo w sieci. Nasza-klasa stara się wypełniać wszelkie standardy dotyczące ochrony tychże. Jednak dbanie o właściwe przechowywanie i administrowanie danymi, o co dba spółka Nasza Klasa, to nie wszystko. Ważne jest, by o swoje bezpieczeństwo troszczyli się także sami Użytkownicy. W sekcji GIODO nasi Internauci dowiedzą się dlaczego jest postępować, by chronić swoje dane" - mówi Joanna Gajewska, rzecznik Naszej Klasy. "Tylko wysoka świadomość może uchronić nas przed niebezpieczeństwami, jakie grożą nam, gdy nieroztropnie udostępniamy nasze dane osobowe" - dodaje Michał Serzycki, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

W sekcji GIODO w zakładce "Bezpieczeństwo" Naszej-klasy, Internauci znajdą: informacje o katalogu danych osobowych, wskazówki jak właściwie je chronić, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Ponadto GIODO udostępnia tam publikację „ABC zagrożeń bezpieczeństwa danych osobowych w systemach teleinformatycznych”. Każdy Użytkownik może ją pobrać za darmo. Współpraca nasza-klasa.pl z GIODO będzie kontynuowana i rozwijana.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)