Gigabyte Aivia K8100 - klawiatura dla graczy

Gigabyte Aivia K8100 - klawiatura dla graczy

Gigabyte Aivia K8100 - klawiatura dla graczy
09.11.2010 11:59, aktualizacja: 16.11.2010 14:32

Gigabyte zaprezentował nową serię produktów Aivia. Jej pierwszym reprezentantem jest klawiatura dla graczy Aivia K8100. W trakcie projektowania tego modelu, ze szczególną uwagą uwzględniono wymagania jakie stawiają gracze. To, co wyróżnia produkt Gigabyte na tle konkurencyjnych rozwiązań, można sprowadzić do czterech podstawowych składowych – ulepszona ergonomia klawiszy i zoptymalizowany pod kątem graczy design, silnik do tworzenia makr GHOST, zaawansowana technologia anti-ghosting, umożliwiająca stosowanie kombinacji składających się aż z 20 klawiszy oraz unikalny, dotykowy system kontroli poziomu głośności.

*Ergonomia i design *
Projektanci zdecydowali się na zastosowanie wyjątkowego rozwiązania –. w modelu Aivia K8100 wprowadzono trzy grupy klawiszy: 70 gramów, 60 gramów i 50 gramów, które wymagają zróżnicowanej siły nacisku. Dla profesjonalnych graczy bardzo ważne jest intuicyjne rozłożenie siły nacisku dla poszczególnych klawiszy. I tak w przypadku klawiszy używanych najczęściej, takich jak WASD, Ctrl, Spacja czy kursory, waga ustalona została na 70g. Natomiast dla klawiszy używanych sporadycznie - Tab, Caps-Lock czy Shift, które zazwyczaj kontrolujemy za pomocą małego palca, waga wynosi odpowiednio 50 gramów. Dzięki takiemu rozwiązaniu obciążenie poszczególnych palców gracza jest rozłożone optymalnie i nie powoduje szybkiego zmęczenia.

Obraz
© (fot. Gigabyte)

GHOST - silnik pozwalający na definiowanie zaawansowanych makr
Klawiatura Aivia K810. wykorzystuje silnik Gigabyte GHOST pozwalający na definiowanie zaawansowanych makr. Oprócz szerokich opcji konfiguracyjnych Aivia K8100 pozwala również na zapisywanie poszczególnych układów makr w wbudowanej pamięci klawiatury. Dzięki temu możemy korzystać z naszych predefiniowanych ustawień nawet gdy podłączamy klawiaturę GIGABYTE do innego komputera. Jednak to, co najważniejsze, w przypadku silnika GHOST, to możliwość konfigurowania makr. I tak pięć programowalnych klawiszy pozwala nam na przypisanie pięciu makr w pięciu różnych trybach, co w sumie daje 25 kombinacji. Zmiany trybu odbywają się za pomocą dedykowanego przycisku, znajdującego się w lewym, górnym rogu klawiatury. Wbudowana pamięć podręczna umożliwia stworzenie nawet 100 programowalnych zestawów makr, z czego 25 może być wywołanych za pomocą wspomnianych wcześniej klawiszy. Gracze mogą w łatwy sposób przełączać się między stworzonymi zestawami. Dzięki oprogramowaniu GHOST, tworzenie rozbudowanych makr jest łatwe i
intuicyjne.

Technologia Anti-Ghosting
Gigabyte zaimplementował w modelu Aivia K810. technologię anti-ghost, dzięki czemu gracz otrzymuje możliwość stosowania kombinacji składających się aż z 20 klawiszy wciśniętych jednocześnie. Komputer odczyta naciśnięcie każdego z nich i odpowiednio je zinterpretuje, gwarantując brak problemów (pozbycie się tzw. efektu „ghosting”) w czasie dynamicznej rozgrywki.

Dotykowy system kontroli poziomu głośności
Wykorzystanie dotykowego sensora umożliwia sterowanie na dwa różne sposoby. Pierwszy polega na przyciskaniu lewej (obniżenie poziomu głośności) lub prawej (zwiększenie poziomu głośności) strony panelu dotykowego. Druga metoda sprowadza się do przesuwania palca po panelu dotykowym w lewą lub prawą stronę, co powoduje odpowiednio ściszanie lub pogłaśnianie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)